REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 21 grudnia 2018

System PLMVS: Certyfikacja apteki niezbędna do 9 lutego 2019

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Kiedy rozpocznie się i jak będzie przebiegać certyfikacja aptek niezbędna do podłączenia do systemu PLMVS? Fundacja KOWAL opisuje proces…

Fundacja KOWAL rozpoczęła proces certyfikacji użytkowników końcowych (apteki, hurtownie), umożliwiający dostęp do krajowego systemu weryfikującego autentyczności leków PLMVS. Nadanie certyfikatów stanowi proces rozłożony w czasie z uwagi na ilość użytkowników końcowych, których liczba wynosi ok. 16 000.

Certyfikaty będą dostarczane użytkownikom systemu sukcesywnie. Użytkownicy końcowi nie muszą się nigdzie rejestrować, to Fundacja KOWAL prześle dostęp na podstawie aktualnych pozwoleń oraz przypisanych do nich lokalizacji, udostępnionych Fundacji przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ).

REKLAMA

Nadanie certyfikatu będzie przebiegać dwuetapowo. Rozpocznie się ona w momencie, gdy apteka otrzyma tradycyjną pocztą list od Fundacji, zawierający szereg danych niezbędnych by podłączyć się do systemu PLMVS.

REKLAMA

ETAP I: CERTYFIKACJA – WYSYŁKA POCZTOWA

  • Fundacja KOWAL wysyła do Użytkowników Końcowych pismo pocztą tradycyjną.
  • Pismo zawiera:
  1. Unikalny Login do systemu PLMVS. Jest on przypisany do miejsca wykonywania przez Użytkownika Końcowego działalności związanej z obrotem produktami leczniczymi. Miejsce wykonywania działalności jest jednocześnie adresem, na który przesyłamy niniejsze pismo, zgodnym z danymi dostępnymi w publicznym rejestrze administrowanym przez CSIOZ.
  2. Numer TAN – pozwalający na wygenerowanie certyfikatu.
  3. Adres e-mail jeśli widnieje w bazie CSIOZ. E-mail umożliwia przesłanie linku do zmiany hasła do systemu PLMVS oraz pobranie certyfikatu.

WAŻNE: W przypadku błędnego adresu e-mail lub jego braku w bazie CSIOZ, Fundacja prosi o przesłanie aktualnego adresu mailowego. Adres e-mail wraz z numerem identyfikacyjnym – ID, nadanym przez CSIOZ należy przesłać na: plmvo.support@nmvo.pl.

ETAP II: CERTYFIKACJA – WYSYŁKA E-MAILOWA

  • W ślad za korespondencją tradycyjną, na adres e-mail, KOWAL przesyła linki do:
  1. Lokalizacji certyfikatu (PKI) podmiotu uprawnionego (link).
  2. Lokalizacji Graficznego Interfejsu Użytkownika WEBGUI (link).
  3. Zindywidualizowane hasło do zalogowania się w PLMVS.
  4. Szczegółową instrukcję logowania oraz pobierania certyfikatu – z wykorzystaniem danych przekazanych obiema drogami komunikacji.

WAŻNE: Połączenie otrzymanych danych umożliwi zalogowanie, pobranie certyfikatu oraz korzystanie z systemu weryfikacji autentyczności leków serializowanych.

Do pobrania: certyfikacja_kroki_info.pdf

Źródło: ŁW/KOWAL

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych