REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 14 października 2020

Szczepienia do aptek, farmaceuci do szczepień!

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Czy będą możliwe szczepienia w aptekach? Jak miałyby one wyglądać? Jak na utworzenie aptecznych punktów szczepień zareagują pacjenci? Czy szczepionka przeciw COVID-19 wybawi nas z niepewności? Oto tylko niektóre z pytań, które postanowiliśmy zadać naszym ekspertom. Jak na nie odpowiedzieli? Na pewno wyczerpująco, o czym będą mogli już za chwilę przekonać się wierni czytelnicy magazynu MGR.FARM.

Najgorętszy temat mijających miesięcy rozłożyliśmy na części pierwsze, przyglądając się im z punktu widzenia farmaceutów. Tym sposobem bohaterem okładki tego numeru naszego magazynu został dr n. farm. Piotr Merks – farmaceuta, który przez wiele lat swojej pracy w Wielkiej Brytanii wykonywał w aptekach szczepienia przeciw grypie. Swoje doświadczenie i wiedzę przekazuje obecnie polskim farmaceutom, stając się jednocześnie jednym z największych orędowników wprowadzenia szczepień w aptekach.

Winter is coming…

Pozostając w temacie rozpędzającego się sezonu przeziębieniowego i grypowego, przygotowaliśmy również szereg publikacji, które pozwolą nie tylko powtórzyć najważniejsze informacje o budowaniu odporności i działaniu preparatów przeciwwirusowych, ale też poznać nowości z tego obszaru. To ogromna dawka wiedzy, jaka zdecydowanie przyda się przed nadchodzącą drugą falą zachorowań na COVID-19. A ta niechybnie zderzy się ze wzrostem liczby przeziębień i innych infekcji wirusowych.

REKLAMA

Umowy, klauzule i recepty…

Podobnie zresztą nieoceniona okaże się wiedza dotycząca aktualnych wydarzeń z rynku aptecznego i najnowszych interpretacji przepisów dotyczących funkcjonowania aptek, niedozwolonych klauzul w umowach franczyzowych i realizacji recept. Szczególnie te ostatnie budzą w ostatnim czasie wiele kontrowersji. Do tego stopnia, że Naczelna Izba Aptekarska już kilkukrotnie zaapelowała do ministra zdrowia o powołanie zespołu, który ostatecznie przygotuje jednoznaczne wytyczne dotyczące realizacji recept. Zanim jednak to nastąpi, warto poznać najnowsze pisma i odpowiedzi resortu zdrowia, dotyczące najbardziej newralgicznych kwestii i problemów w tym obszarze – w tym celu powstała niedawno w naszym magazynie rubryka „Z urzędu”.

REKLAMA

Nie tylko praca…

Na sam koniec zachęcamy do zapoznania się z niezwykłymi historiami ze świata farmacji. „Farmaceuta chory na alpinizm” to historia pasji jednego z naszych kolegów – Radka Będkowskiego. Jego dorobek wspinaczkowy jest zaiste imponujący i inspirujący. W tym numerze MGR.FARM znalazła się również garść nieznanych faktów i sensacyjnych opowieści z pogranicza medycyny i kryminału. Wśród nich jest historia pewnego „onkologicznego celebryty”, kulisy odkrycia prostaglandyn czy leków OTC znajdujących zastosowanie w sportowym dopingu. A wszystko to okraszone rozmowami i opiniami naszych farmaceutów – felietonistów.

Przyjemnej lektury!

> Dowiedz się więcej na temat najnowszego numeru <<

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych