Szef sieci aptek z zarzutami wyłudzeń | farmacja.pl

Szef sieci aptek z zarzutami wyłudzeń

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2016-12-13 16:47:33 /

Trwa proces Waldemara S., założyciela sieci aptek mającej swoje placówki między innymi w Gorzowie Wielkopolskim. Obciąża go były pracownik. - To kłamstwa! - odpowiada w sądzie przedsiębiorca. Tak relacjonuje wydarzenia na sali sądowej Gazeta Lubuska.

W 2009 r. spółka Waldemara S. za 10 mln zł wprowadzała automatyczny system przyjmowania, magazynowania i wydawania leków. Jak on działa? Farmaceuta wpisuje nazwę medykamentu, a urządzenie odnajduje towar w magazynie i specjalnym podajnikiem przekazuje na ladę. Część pieniędzy na tę inwestycję spółka farmaceutyczna dostała od marszałka lubuskiego.

Śledczy przyglądali się fakturom na niemal 2 mln zł. Co do dokumentów na kwotę 1,127 mln zł nie mieli jednak zastrzeżeń. „Niekorzystne rozporządzenie mieniem” miało się odbywać poprzez wystawianie faktur, które wykazywały inne prace niż wykonane w rzeczywistości.


Waldemar S. - założyciel sieci aptek mierzy się z dwoma zarzutami dotyczącymi wyłudzenia 769 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze (patrz: niżej) oraz 61 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Przedsiębiorcę obciąża jego były pracownik, Marek S., który do oszustw się przyznał.

Z odczytywanych wczoraj zeznań Marka S. wynikało też, że „praktycznie wszyscy pracownicy spółki Waldemara S. mieli mieć grupę inwalidzką. W praktyce nie dotyczyło to niektórych magistrów farmacji”. Marek S. mówił też, że sam na komputerze sfałszował dokumenty fikcyjnego wyjazdu do centrum spa we Wrocławiu, za które płacił PFRON, a sposób podziału pieniędzy uzgodnił ze swoim pracodawcą i dał mu je gotówką.

Waldemarowi S. grozi do dziesięciu lat więzienia. Dwa zarzuty przeciwko Waldemarowi S. dotyczą wyłudzeń z Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze.

Źródło: Gazeta Lubuska

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj