REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 24 stycznia 2019

Szwedzka apteka internetowa chce być liderem

Artykuł pochodzi z serwisu

Apohem zamierza stać się wiodącą apteką internetową w Szwecji. „Dzięki niskim cenom, szybkiej i bezpiecznej dostawie, a niebawem również sprzedaży leków na receptę, kładziemy fundament pod stworzenie unikalnego produktu dla klienta” – powiedział Johan Bergenheim, pełniący obowiązki CEO Apohem.

Apohem, internetowa apteka utworzona przez Axfood, Novax i przedsiębiorców z branży e-commerce LensOn, wybrała zautomatyzowane rozwiązanie magazynowe DB Schenker. Apohem zdecydowała się na tę ofertę, ponieważ zapewnia ona bardziej efektywny proces kompletacji i pakowania niż standardowy magazyn z półkami. Pozwoli również na obsługę rosnących wolumenów wynikających z oczekiwanego rozwoju spółki.

– Apohem zamierza stać się wiodącą apteką internetową w Szwecji. Dzięki niskim cenom, szybkiej i bezpiecznej dostawie, a niebawem również sprzedaży leków na receptę, kładziemy fundament pod stworzenie unikalnego produktu dla klienta – powiedział Johan Bergenheim, pełniący obowiązki CEO Apohem.

REKLAMA

Automatyzacja wysyłki leków na receptę

Zautomatyzowane zarządzanie magazynem opracowane przez DB Schenker idealnie odpowiada na potrzeby Apohem. Firma posiada szeroki zakres produktów. Jej celem jest dostarczanie klientom zamówień w czasie krótszym niż ten potrzebny na dotarcie do apteki stacjonarnej. Dzięki robotom proces pakowania i kompletacji jest od dwóch do trzech razy bardziej wydajny w porównaniu do tradycyjnego zarządzania magazynem. Rozwiązanie umożliwia Apohem także realizację recept na leki. Po weryfikacji recept przez wykwalifikowany personel, leki są wysyłane do pacjentów.

REKLAMA

– Automatyzacja jest idealnie dopasowana do Apohem – stwierdził Anders Holmberg, Head of Business Development & Solution Design w DB Schenker Szwecja – Apohem to firma z dużą liczbą produktów i niewielkimi zamówieniami, które wymagają niezwykle szybkiego doręczenia. Poza tym automatyzacja pozwala na lepszą obsługę szczytów sprzedaży, które stały się bardziej powszechne w przypadku kampanii sprzedażowych e-commerce.

Automatyzacja pozwala na elastyczne wykorzystanie półek magazynowych. Pod jednym dachem możliwa jest obsługa projektów różnych klientów, a także łączenie zautomatyzowanego i tradycyjnego kompletowania i pakowania różnorodnych – małych i dużych przesyłek dla poszczególnych klientów.

DB Schenker wykorzystuje zautomatyzowane rozwiązania do zarządzania magazynem Swisslog w centrum logistycznym Arlandastad w pobliżu Sztokholmu. Czym jest zautomatyzowane zarządzanie magazynem? Zamiast kompletacji z półek magazynowych, wykonywanej przez personel, całe sekcje półek przemieszczają się do stanowisk pakowania. Zwiększa to produktywność, zmniejsza powierzchnię, minimalizuje ryzyko błędu i podnosi wydajność nawet wtedy, gdy zapotrzebowanie jest bardzo duże.

Źródło: ŁW/biznes.newseria.pl

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych