REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 1 sierpnia 2018

Taksówkarz kupi leki w aptece?

Artykuł pochodzi z serwisu

„Choroba Cię rozłożyła, nie możesz się ruszyć z łóżka, znajomi w pracy, a potrzebujesz leków? Zamów iTaxi, kierowca przyjdzie pod Twoje drzwi, odbierze receptę, pojedzie do apteki i wróci z lekami w kilka chwil” – tak brzmi hasło promujące nową usługę taksówkarzy…

Ile kosztuje taka usługa? Okazuje się, że stawki zależą od miasta i godziny zlecenia (fot. Pixabay)

REKLAMA

REKLAMA

Właściciel aplikacji iTaxi wprowadził do swojej oferty nową usługę. Będą mogły skorzystać z niej osoby, które nie są w stanie samodzielnie udać się do apteki, by zrealizować recepty i kupić leki. Od teraz może zrobić to za nich taksówkarz. Trzeba przyznać, że to dość ciekawe rozwiązanie, szczególnie w kontekście trwającej obecnie dyskusji na temat wysyłkowej sprzedaży leków na receptę (czytaj więcej: Niepełnosprawni popierają możliwość kupowania przez internet leków na receptę).

– Choroba Cię rozłożyła, nie możesz się ruszyć z łóżka, znajomi w pracy, a potrzebujesz leków? Zamów iTaxi, kierowca przyjdzie pod Twoje drzwi, odbierze receptę, pojedzie do apteki i wróci z lekami w kilka chwil. Dzwoniąc pod 737 737 737 poinformuj, że będziesz miał do zrealizowania receptę lub dodaj odpowiedni komentarz zamawiając przez aplikację – czytamy na stronie internetowej itaxi.pl.

Firma uprzedza też, aby razem z receptą dać kierowcy gotówkę, którą zapłaci w aptece.

Ile kosztuje taka usługa? Okazuje się, że stawki zależą od miasta i godziny zlecenia. W większości przypadków między godziną 6:0 a 22:00 za zakup i dostarczenie leków do domu trzeba zapłacić 30 zł. Za podobną usługę w nocy, trzeba już taksówkarzowi zapłacić 50 zł. W kilku miastach stawki są równe niezależnie od godziny zlecenia: Katowice (40 zł), Łódź (20 zł), Kraków (cena kursu + 5 zł za wniesienie do domu), Lublin (20 zł + 5 zł za wniesienie do domu), Wrocław (50 zł).

Źródło: itaxi.pl

Tagi: 
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych