REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 12 lipca 2018

Technicy oburzeni. Jednak nie spotkają się dzisiaj z wiceministrem zdrowia

Artykuł pochodzi z serwisu

Wczoraj informowaliśmy o tym, że na czwartek 12 lipca zaplanowane zostało spotkanie przedstawicieli techników farmaceutycznych z wiceministrem Marcinem Czechem. Okazuje się jednak, że do spotkania nie dojdzie. Przedstawiciele Związku Zawodowego Techników Farmaceutycznych RP zarzucają resortowi zdrowia, że o odwołaniu spotkania zostali poinformowani w szczególnie arogancki sposób…

Związek Zawodowy Techników Farmaceutycznych RP uważa, że całe zdarzenie, a w szczególności sposób, w jaki została przekazana informacja o odwołaniu spotkania, jest szczególnie arogancki (fot. Shutterstock)

REKLAMA

REKLAMA

Zgodnie z zapowiedziami technicy farmaceutyczni mieli się dzisiaj spotkać z Marcinem Czechem i dyskutować m.in. o cofnięciu decyzji o wstrzymaniu kształcenia w zawodzie technik farmaceutyczny (czytaj więcej: Technicy farmaceutyczni zawalczą jutro o możliwość dalszego kształcenia?). Do spotkania jednak nie dojdzie…

– W związku z odwołaniem jutrzejszego spotkania w Ministerstwie Zdrowia w sprawie wygaszania kształcenia techników farmaceutycznych pragniemy stanowczo zaprotestować zarówno przeciw tej decyzji MZ jak i okolicznościom, w których nas o niej powiadomiono – czytamy w oświadczeniu przesłanym wczoraj do naszej redakcji przez ZZTF RP.

Technicy piszą, że spotkanie było organizowane od bardzo dawna, jakby ministerstwo zdrowia go unikało i dopiero interwencja biura Premiera Mateusza Morawieckiego doprowadziła do przełomu.

– Należy podkreślić, że jego termin wyznaczyło samo ministerstwo. Dokonano tego w połowie czerwca, czasu na przygotowanie się było więc bardzo dużo – czytamy w oświadczeniu ZZTF RP. – Co więcej jeżeli wyznaczano termin to pewnie znano i temat spotkania. Dziwi więc, że osoby które miały brać udział w rozmowach nie wróciły z zagranicy. Ze swojej strony włożyliśmy wiele wysiłku w przygotowanie materiałów; zaprosiliśmy posłów, przedstawicieli pracy, aby mogli zapoznać się z naszą argumentacją.

Związek Zawodowy Techników Farmaceutycznych RP uważa, że całe zdarzenie, a w szczególności sposób, w jaki została przekazana informacja o odwołaniu spotkania, jest szczególnie arogancki.

– Czegoś takiego jeszcze nie doświadczyliśmy – czytamy w oświadczeniu. – Zamiast oficjalnego dokumentu choćby wysłanego na maila, informację otrzymała osoba nie mająca żadnego umocowania w organach statutowych Związku Zawodowego Techników Farmaceutycznych, która z kolei przekazywała tą informację dalej za pomocą Messengera. Dopiero po wielokrotnym dzwonieniu i pozostawaniu w niepewności, wszak spotkanie miało odbyć się w dniu jutrzejszym, otrzymaliśmy oficjalną informację.

ZZTF RP podkreśla, że w ocenie organizacji okoliczności wygaszania kształcenia są zupełnie niejasne.

– Ministerstwo Zdrowia robi wszystko by mącić wokół całej sprawy tak, by nieprawdziwe argumenty nie mogły zostać obalone – czytamy w oświadczeniu Związku.

Źródło: ZZTF

Tagi: 
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych