Tołpa kupiona | farmacja.pl

Tołpa kupiona

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2016-12-21 10:30:56 /

Puls Biznesu donosi, że fundusz Resource Partners finalizuje rozmowy w sprawie kupna Torf Corporation Fabryka Leków, właściciela marki kosmetycznej Tołpa. Umowa może zostać podpisana jeszcze przed świętami, a z szacunków „PB” wynika, że właściciele Tołpy mogą otrzymać około 200 mln zł.

W ostatniej rundzie negocjacji był jeszcze fundusz Waterland, który kupił niedawno firmę L’Biotica, perełkę kosmetycznego rynku polskiego, i rozgląda się za kolejnymi akwizycjami, ale na razie jego oferta nie jest brana pod uwagę. Resource Partners ma atut w postaci wieloletniej inwestycji w Delicpolu — producent ciastek z jego portfela opiera sprzedaż na markach własnych, fundusz potrafi więc rozwinąć taką firmę i dobrze sprzedać jej produkty.

Istniejąc od 1989 roku na polskim rynku, firma zdobyła uznanie i lojalność polskich klientów, którzy szanują ją za wysoką jakość produkowanych wyrobów oraz kontynuację wieloletnich badań Profesora Tołpy poświęconych leczniczym właściwościom torfu. Torf wykorzystywany w produktach TC pochodzi ze specjalnych złóż znajdujących się na czystych ekologicznie terenach Polski.
Jako jedyna na świecie, Torf Corporation posiada patent na unikalny ekstrakt torfowy, który zachowując właściwości torfu charakteryzuje się jasną, kremową barwą.

Na początku działalności, firma koncentrowała się na produkcji leku – Preparatu Torfowego Tołpa (PTT). Długoletnie badania Profesora Tołpy i jego współpracowników udowodniły immunoregulacyjne i immunostymulujące działanie ekstraktu torfowego na organizm człowieka. Z czasem Torf Corporation zaczęła wykorzystywać ekstrakt torfowy do produkcji kosmetyków i past do zębów.

Źródło: Puls Biznesu / tolpa.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj