REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 10 września 2020

Trzy tematy, o których aptekarze rozmawiali z Ministrem Zdrowia

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

9 września przedstawiciele Naczelnej Rady Aptekarskiej spotkali się z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. W spotkaniu udział wzięli: prezes NRA Elżbieta Piotrowska-Rutkowska oraz wiceprezesi – Michał Byliniak, Marek Tomków oraz Małgorzata Pietrzak.

– W trakcie spotkania poruszono szereg tematów związanych z sektorem aptecznym. Rozmawiano o procedowanym obecnie przez parlament projekcie ustawy o zawodzie farmaceuty, która w przyszłości ma umożliwić farmaceutom świadczenie dodatkowych usług na rzecz pacjentów, takich jak m.in. przeglądy lekowe czy profesjonalne doradztwo w przypadku wystąpienia drobnych dolegliwości zdrowotnych. Celem tej regulacji ma być jeszcze lepsze wykorzystanie potencjału 30 tys. farmaceutów oraz aptek, jako placówek ochrony zdrowia – czytamy w komunikacie Naczelnej Izby Aptekarskiej.

W agendzie spotkania pojawił się również temat szczepionek przeciw grypie.

REKLAMA

– Obecnie wiele aptek w kraju zgłasza problemy z ich zamówieniem w hurtowniach farmaceutycznych. Obecnie resort zdrowia czeka na realizację kolejnych dostaw zadeklarowanych przez producentów. Ich realizacja przyczyni się do poprawy dostępności tych preparatów w ciągu najbliższych tygodni – informuje NIA.

REKLAMA

Rozmawiano także o potrzebie powołania resortowego zespołu, którego zadaniem byłoby opracowanie jednolitych zasad realizacji recept (czytaj również: Ministerstwo nie chce już odpowiadać na pytania farmaceutów o recepty…).

Źródło: ŁW/NIA

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych