REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 11 lipca 2018

Tworzą bazę aptek przejętych po wejściu „apteki dla aptekarza”

Artykuł pochodzi z serwisu

Związek Aptekarzy Pracodawców Polskich Aptek apeluje o zgłaszanie przypadków przejęć aptek po wejściu w życie „apteki dla aptekarza”, jak również otwartych na podstawie promes wydanych przed zmianą w przepisach. Czemu posłużą te informacje?

Koncentracja miała być zatrzymana, tymczasem cały czas słyszymy o przejęciach aptek przez podmioty nieuprawnione – informuje ZAPPA (fot. Shutterstock)

– Jeśli wiecie, że któraś z sieci kupuje apteki, przejmuje je w jakikolwiek sposób, zwiększając swój stan posiadania, napiszcie nam o tym – apeluje Związek Aptekarzy Pracodawców Polskich. – Jeśli wiecie, że otworzono aptekę na podstawie promesy wydanej na chwilę przed AdA, w szczególności na „dziurę w ziemi” również nas o tym poinformujcie. Zmieniło się prawo, wg. opinii prawnych promesy nie powinny być realizowane!

REKLAMA

W celu zbierania informacji założona została dedykowana skrzynka mail: krs.apteki@wp.pl

REKLAMA

– Tworzymy bazę aptek przejętych po wejściu ustawy AdA – monitorujemy zmiany i informujemy o nich posłów, MZ, GIF, WIFy i innych. Koncentracja miała być zatrzymana, tymczasem cały czas słyszymy o przejęciach aptek przez podmioty nieuprawnione – informuje ZAPPA. – Zgodnie ze stanowiskiem GIF oraz uzasadnieniem ustawy AdA takie działania są niezgodne z prawem i powinny owocować cofnięciem zezwoleń przejętych aptek.

Źródło: ZAPPA

Tagi:
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych