REKLAMA
Autor: Redakcja Farmacja.pl Opublikowano: 4 października 2018

URPL: komunikat bezpieczeństwa dot. Xarelto

Artykuł pochodzi z serwisu
URPL opublikował komunikat bezpieczeństwa, w którym informuje, iż lek Xarelto (rywaroksaban) powoduje zwiększenie ogólnej śmiertelności, zdarzeń zakrzepowo-zatorowych i krwawień u pacjentów po przezcewnikowej implantacji zastawki aortalnej w przedwcześnie przerwanym badaniu klinicznym.
REKLAMA

Firma Bayer AG, w porozumieniu z Europejską Agencją Leków (EMA) oraz Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych przekazała następujące informacje dot. badania klinicznego GALILEO:

  • badanie kliniczne III fazy, badanie 17938 (GALILEO) u pacjentów po przezcewnikowej implantacji zastawki aortalnej (TAVR), zostało przerwane przedterminowo na podstawie wstępnych wyników wskazujących
    na zwiększoną ogólną śmiertelność, ilość zdarzeń zakrzepowo-zatorowych i krwawień u pacjentów leczonych rywaroksabanem. Analizy wyników wciąż trwają.
  • Rywaroksaban nie jest zatwierdzony do stosowania w profilaktyce powikłań zakrzepowo-zatorowychu pacjentów z protezami zastawek serca, w tym u pacjentów po przezcewnikowej implantacji zastawki aortalnej (TAVR) i nie powinien być stosowany u takich pacjentów.
  • Leczenie rywaroksabanem u pacjentów po TAVR powinno zostać przerwane i należy zastosować standardowe postępowanie.

Całość komunikatu dostępna jest na stronie URPL

REKLAMA
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych