REKLAMA
Autor: Redakcja Farmacja.pl Opublikowano: 11 lipca 2018

URPL: przerwa w dostawach ReoPro

Artykuł pochodzi z serwisu
Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych zamieścił na swojej stronie komunikat dla fachowych pracowników ochrony zdrowia dotyczący przerwy na czas nieokreślony w dostawach produktu leczniczego ReoPro (Abciximab) roztwór do wstrzykiwań/do infuzji, 2mg/ml.

Podmiot odpowiedzialny Janssen Biologics B.V informuje, iż przewidywana jest przerwa na czas nieokreślony w dostawach produktu leczniczego ReoPro. Szacuje się, że w aptekach szpitalnych zabraknie produktu leczniczego od października 2018r. Firma nie jest w stanie określić, kiedy będzie możliwe przywrócenie pełnej dostępności produktu leczniczego.

Jednocześnie podmiot odpowiedzialny prosi o dokonanie zmiany schematu leczenia na schemat zawierający alternatywne produkty lecznicze, takie jak antagoniści receptora glikoproteiny IIb/IIIa lub biwalirudyna.

REKLAMA

Nieplanowana przerwa na czas niekreślony w dostawach ReoPro jest spowodowana koniecznością wprowadzenia zmian w liniach produkcyjnych u dostawcy, co znacznie zakłóciło harmonogram produkcji. Sytuacja ta nie dotyczy jakości produktu leczniczego obecnego na rynku.

REKLAMA

Pełna treść komunikatu dostępna jest na stronie URPL.

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych