REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 12 marca 2020

USA: CVS kupi apteki należące do sieci supermarketów Schnuck

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

CVS Health zamierza kupić placówki apteczne należące do Schnuck Markets, sieci supermarketów w środkowo-zachodnich Stanach

Schnuck Markets to sieć supermarketów, która dysponuje 110 aptekami na terenie środkowo-zachodnich Stanów. CVS zadeklarowała, że chce je kupić (czytaj też: Apteki w USA zaoferują pacjentom usługi zdrowotne).

– Chcemy przejąć i podjąć działalność pod naszą marką CVS Pharmacy w 99 placówkach w Schnuck Markets – poinformowała spółka. Pozostałych 11 aptek, miałoby natomiast zostać zamkniętych i przeniesionych do pobliskich placówek CVS.

REKLAMA

Nie są znane warunki finansowe tej transakcji, natomiast wiadomo, że oznaczać będzie ona ekspansję CVS na terenie środkowo-zachodnich Stanów, gdzie jej rywal, Walgreens Boots Alliance, posiada obecnie duży udział w rynku. Schnucks dysponuje 110 marketami w 5 stanach: Missouri, Illinois, Indiana, Wisconsin oraz Iowa.

REKLAMA

Dyrektor operacyjny CVS Health, Jon Roberts, komentuje:

– Otwierając placówki CVS Pharmacy w marketach Schnucks, zwiększamy dostęp do wysokiej jakości opieki i wychodzimy naprzeciw klientom (czytaj też: NYT: Chaos w aptekach sieciowych stanowi zagrożenie dla pacjentów).

Z kolei Todd Schnuck, przewodniczący i dyrektor generalny Schnucks, miał powiedzieć we wtorek:

– To partnerstwo pozwoli nam kontynuować dostarczanie klientom usług na wysokim poziomie, jakich od nas oczekują, i realizować misję, by poprawiać jakość ich życia.

AM/forbes.com

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych