REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 15 września 2020

USA: farmaceutka zwolniona po tym, jak broniła się przed pacjentem, który nie chciał założyć maseczki

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

40-letnia Elena Santiago odbywała swój dyżur w aptece Rite Aid w mieście York w Pensylwanii, gdy do placówki wszedł pacjent, który, wbrew stanowemu obowiązkowi, nie założył maseczki ochronnej. Jak relacjonuje dalej farmaceutka dziennikowi USA Today, poprosiła ona mężczyznę, by założył maseczkę, albo opuścił aptekę. Pacjent odmówił i zagroził, że ją zaatakuje, jeśli zawiadomi policję. Mężczyzna miał następnie popchnąć Santiago w stronę stojaka z prasą, pozostawiając ją z siniakami. Kiedy kobieta dzwoniła na policję, pacjent odwrócił się w jej stronę – wtedy Santiago skierowała w jego kierunku kieszonkowy nóż i przez pomyłkę rozpyliła na siebie gaz pieprzowy 

Kilka dni później, Santiago miała otrzymać telefon od pracownia Rite Aid z działu zasobów ludzkich, który poinformował ją, że została zwolniona – jako pracownica apteki, miała nie posiadać uprawnień, by egzekwować stanowy obowiązek noszenia maseczki, a także złamała politykę firmy, mając przy sobie w czasie pracy kieszonkowy nóż (czytaj również: Wielka Brytania: farmaceutka wygrywa w procesie o dyskryminację z powodu wieku i niepełnosprawności).

Chris Savarese, rzecznik Rite Aid, w oświadczeniu dla Insider komentował:

REKLAMA

Z wielu powodów, nie ma u nas polityki tolerancji w przypadku przynoszenia do naszych placówek broni oraz posiadania jej przy sobie w czasie pracy. Podstawowa przyczyną jest zapewnienie naszym współpracownikom, pacjentom oraz społecznościom, bezpieczeństwa, oraz łagodzenie eskalacji w każdej sytuacji.

REKLAMA

Dodał również, że w czasie tego incydentu, „pokazanie oraz użycie broni przez naszego współpracownika przyczyniło się do eskalacji” i zaznaczył, że jest on obecnie „badany przez departament policji w York City”.

AM/news.yahoo.com

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych