REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 14 lutego 2019

USA walczy z niedoborami leków w szpitalach

Artykuł pochodzi z serwisu

Amerykańskie szpitale od lat borykają się z brakiem lekarstw zarówno tych podstawowych, jak i bardziej złożonych. By temu zapobiec, zrzeszyły się i utworzyły spółki ProvideGx oraz Civica Rx. Ma ona pomóc w zdobywaniu potrzebnych leków.

Niedobory leków oraz podwyżki cen to problem, z którym od lat szpitale muszą walczyć (czytaj więcej: Norweskie apteki świecą pustkami. W hurtowniach brak leków…). Przerwy w dostawach czasami zmuszają szpitale do zmniejszania dawek leków lub podejmowania decyzji, którzy pacjenci mają otrzymać określone leki.

Spółka Premier, która w większości jest własnością podmiotów świadczących opiekę zdrowotną, ogłosiła utworzenie ProvideGx. Pierwszym lekiem, który dostarczy, będzie metoprolol. Jest to lek obniżający ciśnienie krwi w formie do wstrzykiwania.

REKLAMA

ProvideGx zawarło umowę z firmą Baxter International, która zajmuje się produkcją i dostarczaniem leków wstrzykiwanych. Ustalono, że lek metoprolol, którego brakowało od 2016 roku, będzie dostępny w konkurencyjnych cenach dla każdego systemu opieki zdrowotnej lub dostawcy usług opieki zdrowotnej. Lek powinien być dostępny od połowy lutego (czytaj więcej: Sprawdź, których leków może zabraknąć).

REKLAMA

Civica Rx powstała również z powodu frustracji szpitali w związku z tym, że niedobory leków to ciągły problem. Chodzi zarówno o tak przyziemne substancje, jak sól fizjologiczna, lub np. opioidy. Spółka początkowo skoncentruje się na 14 szpitalnych lekach generycznych, których chronicznie nie ma. Jest szansa, że szpitale dostaną je w tym roku. Civica Rx planuje polegać na produkcji kontraktowej, ale w razie potrzeby wskazała, że ​​może zbudować własne zakłady produkcyjne.

Źródło: IK/fiercepharma.com

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych