REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 4 lutego 2019

Ustawa o zawodzie farmaceuty – ponad 1400 podpisów pod petycją!

Artykuł pochodzi z serwisu

W piątek 1 lutego wystartowała petycja skierowana do Ministerstwa Zdrowia pt. „Teraz Ustawa. Apel o Ustawę o Zawodzie Farmaceuty”. Ma ona na celu zmotywowanie do dokończenie prac nad ważną dla aptekarzy ustawą. W ciągu zaledwie 3 dni pod petycją znalazło się ponad 1400 podpisów.

Jak donosiły media, gotowy projekt ustawy o zawodzie farmaceuty trafił na biurko Ministra Zdrowia 15 stycznia 2019 r. Do tej pory nic się z nim nie zadziało. Projekt jest efektem pracy ekspertów i przedstawicieli wszystkich stron i obszarów polskiej farmacji: naukowców, urzędników, aptekarzy i szpitalników. Przedstawiciele środowiska boją się, że projekt utknie po odejściu wiceministra zdrowia Marcina Czecha. Postanowili więc zadziałać sami. W tym celu powstała petycja „Teraz Ustawa. Apel o Ustawę o Zawodzie Farmaceuty” (czytaj więcej: Teraz Ustawa! Podpisz petycję do Ministra Zdrowia!).

Można w niej przeczytać, że farmaceuci już od ponad 25 lat czekają na jednolity akt prawny, który ureguluje kwestie związane z wykonywaniem zawodu farmaceuty w Polsce. „Głęboko wierzymy, że To Ministerstwo Zdrowia i Ten Rząd są w stanie dokonać tego, na co czekają całe pokolenia farmaceutów w Polsce! Szczególnie, że polska farmacja, system ochrony zdrowia oraz pacjenci, jak nigdy dotąd potrzebują tej regulacji” – czytamy w petycji.

REKLAMA

Petycję popiera Naczelna Izba Aptekarska oraz Związek Aptekarzy Pracodawców Polskich Aptek. Łączą się w apelu do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego o wprowadzenie tego projektu na kolejny etap procesu legislacyjnego.

REKLAMA

Autorzy petycji zwracają się do wszystkich farmaceutów, techników farmacji i studentów farmacji o poparcie petycji i złożenie pod nią podpisu. Obecnie jest ich 1414 i ciągle ich przybywa. Termin zbierania podpisów upływa 17 lutego 2019 r. Jeśli jeszcze nie podpisałeś petycji lub chcesz kogoś do tego zachęcić, nie zwlekaj!

PETYCJA

Źródło: IK/ZPPA

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych