Uwaga na listy z NFZ | farmacja.pl

Uwaga na listy z NFZ

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2016-11-22 10:18:21 /

Jak podaje Radio ZET, przestępcy znaleźli nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy. Mieszkańcy województwa śląskiego otrzymali fałszywe listy z wezwaniem zapłaty, których nadawcą miał być rzekomo NFZ.

Według informacji Radia ZET mieszkańcy Śląska otrzymali w ostatnich dniach fałszywe zawiadomienia, których nadawcą miał być rzekomo NFZ, a dokładniej Krajowy Wykaz Ubezpieczonych. Treść listu jest niemal identyczna jak decyzje Krajowego Rejestru Osób Ubezpieczonych. Pod pismem znajduje się druk do wykonania przelewu na kwotę 129 złotych. Pieniądze należy przelać na podany w przekazie numer konta w terminie kilku dni od odebrania listu. Listy są wysyłane z Warszawy. Na razie nie wiadomo ile osób otrzymało dotychczas listy o podobnej treści, ani jak wiele z nich zdecydowało się wpłacić podaną przez oszustów sumę.
Ministerstwo Zdrowia wydało oficjalny komunikat w sprawie planowanej likwidacji Narodowego Funduszu Zdrowia. Zapewniono w nim, że ma to nastąpić, zgodnie z planem, do 1 stycznia 2018 roku. „W związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi planowanej daty likwidacji Narodowego Funduszu Zdrowia zapewniamy, że zmiana systemowa w tym zakresie nastąpi z dniem 1 stycznia 2018 roku. Aktualnie przygotowujemy projekt ustawy likwidującej NFZ. Zostanie on przekazany do konsultacji publicznych w ciągu kilku tygodni” - napisano w oficjalnym komunikacie. Resort zapewnił także, że „minister zdrowia jest w stałym kontakcie z pełniącym obowiązki prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia". "Kolejne spotkanie, podczas którego zostaną poruszone zagadnienia związane z likwidacją Narodowego Funduszu, Zdrowia odbędzie się w tym tygodniu” - wskazano.

Źródło: Wprost / Radio ZET

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj