REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 31 stycznia 2019

VIDEO: Fałszował recepty. Aptekę kosztowało to ponad 5 000 zł…

Artykuł pochodzi z serwisu

Wrocławscy funkcjonariusze udowodnili 42-latkowi sfałszowanie i wprowadzenie do obrotu 170 recept. Mężczyzna wypisywał recepty na różne lekarstwa. Leki odbierał w aptekach i to nie tylko we Wrocławiu. Straty Narodowego Funduszu Zdrowia z tytułu wypłacenia refundacji na leki wyniosły ponad 6,5 tysiąca złotych. Straty aptek sięgnęły kwoty ponad 5,5 tysięcy złotych.

Przy sprawie fałszywych recept pracowali policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wrocławskiej komendy miejskiej. Ustalenia funkcjonariuszy doprowadziły do namierzenia i zatrzymania mężczyzny, podejrzanego o ten przestępczy proceder. Okazało się, że to 42-letni mieszkaniec Wrocławia.

Śledczy zabezpieczyli w jego mieszkaniu kartki z próbnymi wydrukami fałszywych recept, różne dokumenty tożsamości, a także komputer i kilka już gotowych recept. Jakby tego było mało, mężczyzna okazał się być osobą poszukiwaną przez Prokuraturę Rejonową Wrocław Stare Miasto. Trafił do policyjnego aresztu.

REKLAMA

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Komisariatu Policji Wrocław Krzyki. W świetle obowiązujących przepisów za fałszowanie dokumentów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Źródło: ŁW/dolnoslaska.policja.gov.pl

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych