REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 15 listopada 2018

VIDEO: Robili narkotyki z leków na katar…

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Policjanci CBŚP zlikwidowali domowe laboratorium metamfetaminy w okolicy Lubania na Dolnym Śląsku. Zatrzymano 3 osoby i zabezpieczono 93 litry różnych substancji służących do wytwarzania tego narkotyku oraz blisko 390 gramów samej metamfetaminy. To kolejny sukces policjantów CBŚP z Wrocławia w walce z przestępczością narkotykową. Tylko w tym roku już zlikwidowali 4 laboratoria, zabezpieczyli 47,5 kg narkotyków, zatrzymali 62 osoby, a 70 jest podejrzanych o przestępstwa narkotykowe…

W laboratorium produkowano metamfetaminę z leków na katar dostępnych w aptekach (fot. cbsp.policja.pl)

REKLAMA

REKLAMA

Funkcjonariusze Zarządu we Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji pod koniec października uzyskali informację o tym, że w jednym z domów jednorodzinnych w powiecie lubańskim mogą być wytwarzane narkotyki. Policjanci bardzo szczegółowo zweryfikowali wszystkie informacje. W rezultacie przeprowadzili akcję, w której zostali wsparci przez funkcjonariuszy Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz specjalistę z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

W trakcie przeszukania domu, na pierwszym piętrze odkryli laboratorium metamfetaminy. Na miejscu Policjanci znaleźli i zabezpieczyli odczynniki oraz substancje chemiczne, łącznie blisko 93 litry różnych chemikaliów służących do produkcji tego narkotyku. Oględziny przeprowadzono z udziałem biegłego z laboratorium kryminalistycznego dolnośląskiej Policji. W swojej wstępnej opinii stwierdził on, że w laboratorium produkowano metamfetaminę z leków na katar dostępnych w aptekach.

Łącznie w wyniku przeprowadzonych działań policjanci zatrzymali 3 osoby, z czego dwie usłyszały zarzuty dotyczące produkcji i posiadania znacznych ilości narkotyków, a także dodatkowo jedna z nich zarzut handlu narkotykami. Tego typu przestępstwa zagrożone są karą do 15 lat pozbawienia wolności. Trzecia z zatrzymanych osób po przesłuchaniu została zwolniona. Sąd Rejonowy w Lubaniu dwóch podejrzanych tymczasowo aresztował. Zabezpieczono także blisko 390 gramów metamfetaminy.

W tym roku jest to już czwarte laboratorium produkujące amfetaminę lub metamfetaminę, zlikwidowane przez policjantów z Zarządu we Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji. Zatrzymali łącznie 62 osoby a 70 jest podejrzanych w sprawach dot. narkotyków syntetycznych. Ponadto zabezpieczyli blisko 42 kg amfetaminy, 2,5 kg metamfetaminy, 3 kg MDMA, prawie 8,2 tys. sztuki tabletek ecstasy oraz ok. 320 litrów BMK.

Źródło: ŁW/CBŚP

Tagi: 
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych