REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 26 lipca 2018

VIDEO: W Łodzi upamiętniono znanego farmaceutę

Artykuł pochodzi z serwisu

Farmaceuta, radiowiec, premier – prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, przedstawiciele Polskiego Radia i Archiwum Państwowego wspominali postać wybitnego „łodzianina z wyboru” Leopolda Skulskiego. Konferencja upamiętniająca odbyła się dokładnie w rocznicę powołania tego wybitnego Polaka na stanowisko ministra spraw wewnętrznych w Rządzie Obrony Narodowej, co w konsekwencji miało pozytywny wpływ na rozstrzygnięcie Bitwy Warszawskiej w 1920 roku.

Konferencja upamiętniająca Leopolda Skulskiego odbyła się dokładnie w rocznicę powołania tego wybitnego Polaka na stanowisko ministra spraw wewnętrznych w Rządzie Obrony Narodowej (fot. YouTube)

REKLAMA

REKLAMA

– Dzisiejsze spotkanie jest wyrazem hołdu dla człowieka, który wywodzi się z naszej społeczności, dla polityka i męża stanu – powiedział prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej, Paweł Stelmach – To spotkanie wiąże się z dwoma ważnymi datami dla Łodzi. Pierwsza z nich to 595. rocznica nadania Łodzi praw miejskich. Leopold Skulski bardzo wiele zrobił dla Łodzi, był prezydentem Łodzi. Druga z tych data, to jest data, którą żyje cały kraj: przypadająca w 2018 roku setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W 90 rocznicę, prezydent RP Ś.P. Lech Kaczyński odsłonił tablicę, upamiętniającą Leopolda Skulskiego, przedstawił jego życiorys i osiągnięcia.

Konferencja upamiętniająca Leopolda Skulskiego odbyła się dokładnie w rocznicę powołania tego wybitnego Polaka na stanowisko ministra spraw wewnętrznych w Rządzie Obrony Narodowej, co w konsekwencji miało pozytywny wpływ na rozstrzygnięcie Bitwy Warszawskiej w 1920 roku i utrzymanie świeżo odzyskanej niepodległości w wojnie z bolszewikami.

Więcej na ten temat pisze Tu Łódź

Tagi: 
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych