REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 16 sierpnia 2018

VIDEO: Za nocną pracę farmaceutów trzeba płacić dużo większe stawki niż za dzienną

Artykuł pochodzi z serwisu

Po ponad dziewięciu miesiącach przerwy, ponad 135 tysięcy mieszkańców Bielan może już korzystać z całodobowej apteki na terenie dzielnicy. Jeden z przedsiębiorców po przeanalizowaniu trudnej dla mieszkańców sytuacji postanowił zaryzykować i wprowadzi dyżury całodobowe w swojej aptece…

Do tej pory zdarzają się przypadki „całowania klamki” zamkniętej apteki przy Żeromskiego (fot. Shutterstock)

Po tym jak 9 miesięcy temu jedyna apteka całodobowa na terenie warszawskich Bielan została zamknięta, w efekcie postępowania prokuratorskiego dotyczącego wyłudzeń z NFZ, samorządowcy prowadzili rozmowy z lokalnymi aptekarzami.

REKLAMA

– Zbyt wielu argumentów w tej sprawie nie mieli, tym bardziej że samorząd nie może wspierać finansowo prywatnych przedsiębiorców – pisze serwis TuBielany.pl. – Nie jest też tajemnicą, że za nocną pracę farmaceutów trzeba płacić dużo większe stawki niż za dzienną, a obroty w godzinach nocnych są nieporównywalnie mniejsze. Dla aptekarzy jest to zatem biznes nieopłacalny.

REKLAMA

W starania o przywrócenie całodobowej apteki w dzielnicy zaangażowało się stowarzyszenie Razem Dla Bielan, którego przedstawiciele zwrócili się do właścicieli kilku aptek funkcjonujących na Bielanach o rozważenie możliwości otwarcia dyżuru nocnego. Liczne rozmowy zaowocowały utworzeniem dyżurów nocnych w jednej z nich.

– Dzielnica próbowała rozmawiać z bielańsko-żoliborskim ZOZ-em, ale z przyczyn kompletnie niezależnych, ta apteka nie może być otwarta dopóki nie będzie rozstrzygnięcia sądowego (po dochodzeniach prokuratorskich dotyczących wyłudzeń z NFZ w całym kraju m.in. apteka przy Żeromskiego została zamknięta – przyp. red.), więc prowadziliśmy rozmowy z przedsiębiorcami bielańskimi, no i jeden z nich po przeanalizowaniu trudnej dla mieszkańców sytuacji postanowił zaryzykować i wprowadzi dyżury całodobowe na Piaskach. To jest naprawdę bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Bielan – przekonuje wiceburmistrz Grzegorz Pietruczuk, jednocześnie lider stowarzyszenia Razem dla Bielan.

– Dobrze, aby o nowej aptece całodobowej dowiedzieli się wszyscy mieszkańcy Bielan, ponieważ do tej pory zdarzają się przypadki „całowania klamki” zamkniętej apteki przy Żeromskiego – zaapelowali na Facebooku przedstawiciele Razem dla Bielan.

Źródło: TuStolica.pl / Razem Dla Bielan

Tagi:
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych