REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 2 sierpnia 2018

VII Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy

Artykuł pochodzi z serwisu

Okręgowa Izba Aptekarska w Olsztynie organizuje w dniach 06.09 – 09.09.2018 r. VII Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aptekarzy. Regaty odbędą się w Giżycku w Ośrodku Wypoczynkowym „Łabędzi Ostrów” w Pięknej Górze, nad jeziorem Kisajno. Gospodarzem regat będzie Ośrodek Wypoczynkowy Łabędzi Ostrów w Pięknej Górze. Przewidywany jest start ponad 30 jachtów.

Organizatorzy zapraszają do udziału w regatach wszystkich żeglarzy aptekarzy i sympatyków żeglarstwa oraz sympatyków aptekarstwa do wspólnej zabawy i śpiewania szant

REKLAMA

REKLAMA

Organizatorzy zapraszają wszystkie Okręgowe Izby Aptekarskie do wystawienia swoich załóg. Obsada jachtów od 4 do 6 osób. Na każdym jachcie wymagana obecność co najmniej 2 aptekarzy. Jeden z tych aptekarzy musi posiadać uprawnienia (patent żeglarski). Walka będzie toczyć się w trzech kategoriach:

  • o puchar Prezesa NRA,
  • o puchar Prezesa OIA w Olsztynie
  • o statuetkę najlepszego Sternika (Skipera) regat.

Dodatkowo przyznane zostaną też inne nagrody takie jak:

  1. Najlepszy Nawigator regat – nagroda ufundowana tradycyjnie przez Aptekarza Polskiego
  2. Najlepsza sterniczki/sternika regat
  3. Najmłodszy uczestnik regat
  4. Nagroda Fair Play.

Przyznane zostaną też okolicznościowe wyróżnienia dla najbardziej farmaceutycznej załogi i dla najbardziej roztańczonej załogi.

W tym roku dla upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości w czasie regat zostanie również wręczona nagroda im. Leopolda Skulskiego dla izby aptekarskiej, która wystawiła do tej pory w zawodach żeglarskich najwięcej załóg żeglarskich. Nagrodę tą ufundowało Czasopismo Aptekarskie.

W tym roku po raz kolejny dopuszczone do rywalizacji poza klasyfikacją główną zostaną załogi firm farmaceutycznych, które będą sklasyfikowane w swojej kategorii (I Mistrzostwa firm Farmaceutycznych) oraz studentów farmacji. Uczestnictwa załóg firm farmaceutycznych oraz studentów farmacji w regatach zostały określone w regulaminie regat na zasadach określonych przez organizatora.

Koszt pobytu pokrywa każdy uczestnik osobiście. Organizatorzy zachęcają izby aptekarskie do wsparcia pobytu swoich żeglarzy w czasie regat (np.: w sprawie czarteru jachtów). Dodatkową atrakcją i szkoleniem w tym roku będą pokazy ratownictwa wodnego.

Organizatorzy zapraszają do udziału w regatach wszystkich żeglarzy aptekarzy i sympatyków żeglarstwa oraz sympatyków aptekarstwa do wspólnej zabawy i śpiewania szant.

Dla kibiców i sympatyków zostanie zorganizowany specjalny statek, aby umożliwić obserwację regat z bliskiej odległości.

Szczegółowe koszty pobytu uczestników zostaną ogłoszone na stronie internetowej Okręgowej Izby Aptekarskiej w Olsztynie oraz na stronie naszego Klubu Żeglarskiego „APTEKARZ „.

Redakcja MGR.FARM objęła wydarzenie patronatem medialnym.

Tagi: 
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych