W Australii drony dostarczają leki | farmacja.pl

W Australii drony dostarczają leki

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-10-23 08:30:00 /

Aktualnie w Australii - w ramach współpracy z siecią aptek Chemist Warehouse - testowane są drony, które dostarczają leki do pacjentów mieszkających na obszarach wiejskich. Drogą powietrzną można otrzymać też... burrito.

Inżynierowie koncernu Alphabet, pracujący w tajnych laboratoriach Alphabet X, nadal zajmują się dronami budowanymi w ramach programu Project Wing. Obecnie bezzałogowce testowane są w charakterze narzędzi służących do dostarczania niewielkich przesyłek.
W zeszłym roku na kampusie Virginia Tech wykorzystywano je do dostarczania burritos, natomiast teraz zajmują się poważniejszym zadaniem. Drony testowane są obecnie w Australii, gdzie w ramach współpracy z siecią restauracji Australia Mexican oraz siecią aptek Chemist Warehouse, używane są do dostarczania leków oraz posiłków na wynos. Testowane maszyny wyposażone są w pokładowe sensory pozwalające omijać przeszkody oraz komputery z zaprogramowanymi trasami lotu.

Elementem testów jest też opracowanie optymalnego sposobu pakowania produktów, dostarczanych w ten sposób. W przypadku jedzenia inżynierowie chcą zadbać o to by było ono nadal ciepłe, w momencie dotarcia do klienta. Natomiast jeśli chodzi o leki, witaminy i inne produkty dostarczane z aptek, badania mają pozwolić na zoptymalizowanie pakowania w taki sposób, by możliwe było bezpieczne przewiezienie określonej liczby preparatów.

Źródło: engadzet.com / telenowinki.onet.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj