REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 22 maja 2020

W Lublinie przy aptece stanął lekomat. Co można w nim kupić?

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

W dobie pandemii koronawirusa popularność zyskują rozwiązania, które umożliwiają korzystania z różnych usług, bez kontaktu z drugim człowiekiem. Jednym z nich ma być lekomat. Niedawno takie urządzenie stanęło przy aptece sieci Dr.Max w Lublinie. Jego właściciel przekonuje, że to pierwszy tego typu lekomat w kraju (czytaj również: Leki z automatu vendingowego przy drodze? Zdaniem inspekcji to niezgodne z przepisami…).

W lekomacie można znaleźć rękawiczki jednorazowe, żele do dezynfekcji rąk, maseczki, środki opatrunkowe i higieniczne, preparaty na pierwsze objawy przeziębienia czy wspomagające trawienie i pracę wątroby. Do tego witaminy, preparaty na ból gardła czy krople do oczu. Są tam dostępne również środki antykoncepcyjne, testy ciążowe czy produkty na chorobę lokomocyjną.

– W automatach znajdują się tylko te produkty, które możemy zakupić bez konieczności konsultacji z farmaceutą. Zależało nam na tym by zagwarantować dostęp do bezpiecznych preparatów. Nie znajdziemy tam leków na receptę czy OTC w przypadku których warto skorzystać z porady. W naszym lekomacie można znaleźć produkty, które dostępne są np. w drogeriach czy na stacjach benzynowych. Jeśli potrzebujemy konsultacji z ekspertem to zdecydowanie wybierzmy aptekę – podkreśla Jakub Walczak, dyrektor marketingu Dr.Max.

REKLAMA

Automat jest klimatyzowany i dostępny 24 godziny na dobę. Jak podkreśla jego właściciel, jest to pierwszy w Polsce lekomat, jednak nie ostatni. Kolejne lekomaty pojawią się niebawem w innych miastach m.in. w Zgierzu (czytaj również: Nielegalne “lekomaty” pod lupą inspekcji farmaceutycznej. Będzie więcej?).

REKLAMA

– Stawiamy na wygodę i bezpieczeństwo, odpowiadając na potrzeby Polaków. W tych trudnych czasach, gdy wracamy powoli do normalności – nie możemy zapominać o ochronie siebie i innych, dlatego w naszych automatach dostępne są produkty ochronne do walki z koronawirusem. Istnieje możliwość płatności kartą, do czego zachęcamy naszych klientów. Mimo, że urządzenie jest codziennie dezynfekowane, to zalecamy zakupy z użyciem rękawiczek jednorazowych. Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. – wyjaśnia Jakub Walczak.

Źródło: KW/dziennikwschodni.pl/lublin112.pl

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych