REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 31 stycznia 2019

W Przeworsku też problem z aptekami w nocy

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Żadna z jedenastu aptek działających w Przeworsku nie pełni dyżuru nocnego. Mieszkańcy skarżą się, że po leki zmuszeni są jechać w noc do Jarosławia albo do Łańcuta. To efekt braku uchwały Rady Powiatu, która nie ustaliła rozkładu godzin dyżurów aptek…

Radni Powiatu Przeworskiego do tej pory nie podjęli jeszcze uchwały, w której ustalono by rozkład godzin dyżurów aptek. Powinni to zrobić wraz z końcem roku, ale – jak twierdzą samorządowcy – nie było porozumienia między aptekarzami.

– W poprzednich latach na terenie miasta mieliśmy całodobową aptekę. Jednak początkiem ubiegłego roku wystąpiła do nas z informacją, że w ciągu 2-3 miesięcy zaprzestanie tej formy działalności. Wówczas zaczęliśmy organizować spotkania z właścicielami aptek po to, aby dyżurowali całodobowo – wyjaśnia na łach serwisu nowiny24.pl Mariusz Pieniążek, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Promocji i Ochrony Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Przeworsku.

REKLAMA

Pierwsze spotkanie zorganizowano w czerwcu. Wówczas udało się ustalić nocne dyżury dla przeworskich aptek od lipca do końca grudnia 2018 roku. Do drugiego doszło 5 grudnia. Farmaceuci nie doszli wtedy do porozumienia, tym samym nie udało się ustalić dyżurów aptek na ten rok.

REKLAMA

– Tłumaczenie było następujące, że podczas dyżurów, które zaczynają się od godziny 22 i kończą się o godzinie 7 rano bardzo mało osób przychodzi do apteki. Co więcej kupują rzeczy takie jak np. szampon, które można kupić w innym terminie. Aptekarze stwierdzili, że nie są to sytuacje pilne. Wiemy, że apteki powinny dyżurować i zrobiliśmy wszystko, aby do tego doprowadzić. Niestety nie mamy zrozumienia po stronie właścicieli – mówi Mariusz Pieniążek.

Sprawą zainteresował się Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny w Rzeszowie. Po interwenci dziennikarzy, urząd wysłał pismo do starosty z prośbą o przesłanie informacji o dyżurach całodobowych.

Źródło: ŁW/nowiny24.pl

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych