REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 27 listopada 2018

W przychodni szczepili dzieci przeterminowanymi szczepionkami…

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Jak poinformowało Radio Eska, w przychodni rejonowej w Tyczynie pod Rzeszowem dzieci były szczepione przeterminowanymi szczepionkami. Z kontroli przeprowadzonej przez sanepid wynika, że otrzymały je 23 osoby – najmłodsze z nich miały niespełna pół roku.

O tym, co się wydarzyło w przychodni, został powiadomiony także Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny (fot. Shutterstock)

REKLAMA

REKLAMA

W żadnych z przypadków nie wystąpiły odczyny poszczepienne, jednak rzeszowski sanepid powiadomi o całej sytuacji prokuraturę, by ta sprawdziła, czy nie doszło do narażenia na utratę bezpieczeństwa zdrowia lub życia dzieci.

– Jak udało nam się dowiedzieć w sanepidzie, podane szczepionki to Synflorix przeciwko Streptococcus pneumoniae, Imovax Polio przeciwko poliomyelitis, czyli chorobie Heinego-Medina, oraz Clodivac przeciwko błonicy i tężcowi – informuje Radio Eska.

Osoby, które otrzymały przeterminowane szczepionki, będzie trzeba ponownie zaszczepić. Jak dodaje szef rzeszowskiego sanepidu jest to przypadek marginalny a najgorsze, co może z tego wyniknąć, to wywołanie dodatkowej paniki wśród antyszczepionkowców.

O tym, co się wydarzyło w przychodni, został powiadomiony także Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny.

Źródło: ŁW/Radio Eska

Tagi: 
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych