W Rzeszowie żadnych wniosków na apteki po wejściu nowych przepisów | farmacja.pl

W Rzeszowie żadnych wniosków na apteki po wejściu nowych przepisów

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-08-04 12:04:22 /

Przed wejściem w życie 'apteka dla aptekarza' do Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego w Rzeszowie wpłynęło 50 wniosków o zgodę na utworzenie nowych placówek. Od momentu obowiązywania nowych przepisów - żaden.

Na terenie Podkarpacia funkcjonuje około 700 aptek. 50 wniosków na prowadzenie tego typu placówek, złożonych przed wejście w życie nowych przepisów, to bardzo dużo - stwierdził Jacek Brodziński z Podkarpackiej Izby Aptekarskiej w audycji Polskiego Radia Rzeszów. Wnioski te będą rozpatrywane według starych przepisów.

- Na podstawie wniosków złożonych przed 25 czerwca, będą się otwierać apteki na starych zasadach i na tych starych zasadach będą się otwierać jeszcze przez długie miesiące - mówił farmaceuta.

Brodziński przypomniał, ze zamysłem ustawodawcy przy tworzeniu nowych regulacji, było ucywilizowanie obrotu lekiem, tak aby apteki były rozmieszczone równomiernie w całym kraju i pacjenci mieli równy dostęp do leków niezależnie od tego gdzie mieszkają.- W tej chwili wydaje mi się, że nasycenie aptekami jest na dosyć wysokim poziomie - mówił farmaceuta. - 700 aptek na województwo Podkarpackie wydaje mi się wystarczającą liczbą, natomiast prawdopodobnie będą takie sytuacje, że pewne miejsca gdzie można taką aptekę otworzyć, poza aglomeracjami miejskimi gdzie będą spełnione te kryteria zapisane w ustawie, to będą tam się apteki otwierać.

Gość Polskiego Radia Rzeszów opowiadał również o stosowaniu i przechowywaniu leków latem, w czasie wysokich temperatur, ale również o zamiennikach leków.

Audycji można posłuchać na stronie Polskiego Radia Rzeszów.

Źródło: radio.rzeszow.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj