REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 6 lutego 2019

W wenezuelskich aptekach brakuje lekarstw

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Korespondent RMF FM przybliżył trudną sytuację mieszkańców Caracas. W wielu aptekach nie ma leków, a te podstawowe są bardzo drogie. Wszystko to jest efektem głębokiego kryzysu w tym kraju.

Jak donosi wysłannik RMF FM, Patryk Michalski, tysiące Wenezuelczyków mają ogromne problemy z dostępem do leków. Wenezuelskie apteki świecą pustkami. Co najwyżej można tam znaleźć produkty spożywcze oraz kosmetyki. Ci, którzy szukają konkretnych lekarstw, słyszą, że nie wiadomo, kiedy się pojawią.

– Brakuje lekarstw, wszystkiego brakuje. Czasami jestem zmuszona leczyć się ziołami, bo nie mogę niczego kupić – mówi jedna z klientek wenezuelskiej apteki. Korespondent radia dodaje, że ceny podstawowych medykamentów są astronomiczne. Przykładowo leki na przeziębienie kosztują kilka dolarów, a 10 tabletek na nadciśnienie – 5 dolarów.

REKLAMA

Taka sytuacja jest efektem socjalistycznych reform Hugo Chaveza, a potem jego następcy Nicolasa Maduro. Wenezuela pogrążona jest od pięciu lat w głębokim kryzysie gospodarczym i społecznym. Zmaga się z recesją i trzycyfrową inflacją oraz niedoborami podstawowych towarów, w tym żywności i leków.

REKLAMA

Źródło: IK/rmf24.pl

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych