Warburg Pincus przejmuje całkowitą kontrolę nad aptekami Gemini | farmacja.pl

Warburg Pincus przejmuje całkowitą kontrolę nad aptekami Gemini

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-02-08 09:43:42 /

Wczoraj do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęły dwa wnioski o przejęcie całkowitej kontroli przez spółki holdingowe należące do grupy Warburg Pincus nad dwoma polskimi spółkami będącymi właścicielami aptek Gemini.

Przejęcia dotyczą spółek Apteka „Gemini” Hütter sp. z o.o. i „Gemini” Hütter sp. z o.o. W przypadku pierwszej przejęcia dokona spółka Northern Pharmacies sp. z o.o., której głównym udziałowcem jest zarejestrowane w Amsterdamie Value Pharmacy B.v. - należące do grupy Warburg Pincus. Tym sposobem amerykańska grupa kapitałowa przejmie 100 procent udziałów w 34 aptekach sieci Gemini (dane wg. Rejestru Aptek).Natomiast spółka „Gemini” Hütter sp. z o.o. zostanie przejęta przez Polish Pharmacies sp. z o.o., która również należy do Value Pharmacy B.v. Według Rejestru Aptek to przejęcie będzie dotyczyło 3 aptek sieci Gemini.

W sumie grupa kapitałowa Warburg Pincus posiada częściowe lub całkowite udziały w 10 spółkach zarządzających poszczególnymi aptekami sieci Gemini. Oznacza to kontrolę amerykańskiego kapitału nad 51 placówkami tej sieci (dane wg. Rejestru Aptek) co daje firmie 0,38% udziału w polskim rynku aptecznym.

Źródło: UOKiK / dane liczbowe opracowane przez redakcję MGR.FARM

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj