REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 21 sierpnia 2018

Ważna informacja dla komentujących na MGR.FARM

Artykuł pochodzi z serwisu

W związku z coraz liczniejszymi, w ostatnim czasie, przypadkami wulgarnych komentarzy, które pojawiają się w dyskusjach między czytelnikami serwisu MGR.FARM, redakcja postanowiła wprowadzić pewne zmiany. W rezultacie powstał nowy regulamin dyskusji, do którego lektury zachęcamy wszystkich czytelników.

Szanowni Państwo

REKLAMA

Jak wynika z przeprowadzonych kilka miesięcy temu badań firmy GfK Polonia, serwis MGR.FARM jest drugim najpopularniejszym portalem branżowym skierowanym do farmaceutów w polskim internecie (na pierwszym miejscu jest Farmacja.pl). Ogromnie cieszy nas ta rozpoznawalność i zaufanie, jakim obdarzają nas farmaceuci. Nieustannie pracujemy nad rozwojem tytułu (zarówno jego odsłony internetowej oraz drukowanej), tak aby dostarczał on informacji, wiedzy i opinii najbardziej poszukiwanych przez farmaceutów.

REKLAMA

Cieszy nas również fakt, że serwis MGR.FARM stał się miejscem gorących i długich dyskusji o problemach rynku aptecznego i zawodu farmaceuty. Niepokoi nas niestety poziom części z nich oraz prowokacyjne i niegodne zachowania niektórych komentujących.

W ostatnim czasie coraz częściej otrzymujemy prośby czytelników o interwencje w dyskusjach, gdzie pojawiają się komentarze wulgarne lub naruszające dobra innych komentujących oraz osób publicznych. W rezultacie redakcja MGR.FARM postanowiła stworzyć osobny regulamin dyskusji, do którego przestrzegania od dnia dzisiejszego są zobowiązani wszyscy czytelnicy serwisu. Jego celem jest przede wszystkim utrzymanie toczących się tutaj dyskusji na odpowiednim poziomie – zarówno jeśli chodzi o język, emocje, jak i argumenty.

Regulamin nie wprowadza żadnych wielkich zmian czy rygorystycznych reguł. Zbiera i porządkuje jedynie wszystkie te zasady dyskusji, które każdemu odpowiedzialnemu farmaceucie powinny być bliskie i jednoznacznie związane z etyką tego zawodu. Wierzymy, że dzięki ich przestrzeganiu toczące się na MGR.FARM dyskusje będą bardziej konstruktywne i odpowiedzialne.

Jednocześnie pragnę podkreślić i zapewnić, że redakcja MGR.FARM pozostaje bezstronna w kwestii podziałów i poglądów, jakie można zaobserwować w dyskusjach o rynku aptekarskim w Polsce. Naszym celem jest prezentowanie faktów w sposób obiektywny – ich ocenę pozostawiamy czytelnikom. Jednocześnie nie unikamy publikacji subiektywnych opinii farmaceutów, którzy mają odwagę wyrażać swoje poglądy w sposób elokwentny i otwarty. Serwis MGR.FARM jako jeden z nielicznych na rynku wydawniczym pozostaje niezależny – nie jest związany finansowo z żadną siecią aptek, samorządem czy hurtownią farmaceutyczną. Nie reprezentujemy też żadnej z „grup interesów”, co niekiedy nam się zarzuca.

Redaktor naczelny MGR.FARM
mgr farm. Łukasz Waligórski

Tagi: 
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych