REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 24 marca 2020

WAŻNE: Apteki mogą użyć spirytusu konsumpcyjnego do wykonania leku aptecznego

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał komunikat w sprawie przygotowania w aptekach leku aptecznego, Etanolowy roztwór antyseptyczny do stosowania na skórę (Solutio antiseptica spirituosa ad usum dermicum), na bazie spirytusu konsumpcyjnego.

– Wobec wprowadzenia stanu epidemii na terenie Rzeczpospolitej Polskiej oraz ze względu na duże zapotrzebowanie na środki dezynfekujące przeznaczone do stosowania na skórę, Główny Inspektor Farmaceutyczny informuje, że apteki posiadające izby recepturowe, mogą przygotowywać lek apteczny na podstawie monografii narodowej Etanolowy roztwór antyseptyczny do stosowania na skórę (Solutio antiseptica spirituosa ad usum dermicum), na bazie spirytusu konsumpcyjnego, rektyfikowanego o zawartości 95% alkoholu etylowego, który został prawidłowo, tj. legalnie wprowadzony do obrotu na terytorium RP, o udokumentowanym pochodzeniu – informuje Główny Inspektor Farmaceutyczny.

Możliwość przygotowywania i wydawania środków dezynfekujących na bazie spirytusu konsumpcyjnego jest ograniczona do czasu odwołania stanu epidemii (czytaj więcej: PILNE: Jest monografia środka odkażającego, który mogą przygotować apteki).

REKLAMA

Źródło: KW/GIF

REKLAMA

Komunikat Głównego Inspektora Farmaceutycznego z dnia 24 marca 2020 r.

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych