REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 29 stycznia 2019

WAŻNE! Bartłomiej M. nie jest aptekarzem!

Artykuł pochodzi z serwisu

W związku z licznymi doniesieniami medialnymi pojawiającymi się w ostatnim czasie, sugerującymi jakoby Bartłomiej M. był aptekarzem przypominamy, że określenie to jest nieprawdziwe i krzywdzące dla prawdziwych farmaceutów.

Uprzejmie przypominamy, że tytuł „aptekarz” podlega ochronie prawnej. Posługiwać się nim może wyłącznie farmaceuta wykonujący zawód w aptece, punkcie aptecznym lub hurtowni farmaceutycznej. Tytułem farmaceuty na terenie Polski może posługiwać się wyłącznie osoba, która posiada Prawo Wykonywania Zawodu farmaceuty, wydane przez Naczelną lub okręgowe izby aptekarskiej (art. 2a. ust 3 i 4 Ustawy o izbach aptekarskich).

Pan Bartłomiej M. nie posiada wykształcenia farmaceutycznego. Fakt iż kiedyś pracował w aptece, nie pozwala na posługiwanie się w stosunku do niego tytułem „aptekarza”. Jest to uproszczenie krzywdzące dla tej grupy zawodowej.

REKLAMA

– Do naszej redakcji piszą farmaceuci, którzy oburzeni się tytułowaniem w ten sposób Bartłomieja M. Uważają, że to nieuprawnione kojarzenie ich profesji z kontrowersyjnymi działaniami pana M. szkodzi wizerunkowi polskiego aptekarstwa – informuje Łukasz Waligórski, redaktor naczelny serwisu MGR.FARM.

REKLAMA

Jednocześnie przypomina, że już niemal dwa lata temu środowisko aptekarskie protestowało przeciwko kojarzeniu go z Bartłomiejem M. Wtedy to serwis branżowy Farmacja.net udostępniał sprostowanie jednoznacznie wyjaśniające całą sytuację.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = ‚https://connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v3.2’; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‚script’, ‚facebook-jssdk’));

W związku z licznymi wpisami pojawiającymi się w Internecie, sugerującymi jakoby Bartłomiej Misiewicz posiadał tytuł aptekarza, zwracamy się z prośbą o udostępnianie poniższego sprostowania. Zespół farmacja.net

Opublikowany przez farmacja.net Środa, 25 stycznia 2017

W ostatnich dniach – w związku z aresztowaniem Bartłomieja M. – w mediach znów można przeczytać nagłówki określające mężczyznę tytułem „aptekarza”.

Źródło: ŁW/Farmacja.net

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych