REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 31 sierpnia 2018

WAŻNE: Polpharma zaprzestaje produkcji Milocardinu

Artykuł pochodzi z serwisu

Grupa Polpharma poinformowała, że z powodu braku dostępności jednej z dwóch substancji czynnych produktu Milocardin na polskim rynku, podjęto decyzję o zaprzestaniu wytwarzania tego produktu. Trwają poszukiwania nowego dostawcy, jednak data wznowienia produkcji jest nieznana…

Milocardin wskazany jest do stosowania w nadmiernej pobudliwości nerwowej, która może objawiać się pod postacią czynnościowych zaburzeń układu krążenia, manifestowanych tachykardią zatokową (fot. Shutterstock)

REKLAMA

REKLAMA

Na stronie internetowej firmy Polpharma pojawił się krótki, ale niezwykle ważny komunikat dotyczący zaprzestania produkcji leku Milocardin.

– Uprzejmie informujemy, że z powodu braku dostępności jednej z dwóch substancji czynnych produktu Milocardin na rynku polskim (estru bromizowalerianowego) Grupa Polpharma podjęła decyzję o zaprzestaniu wytwarzania tego produktu – czytamy w komunikacie producenta. – Poszukujemy innego dostawcy wyżej wymienionej substancji, jednak w chwili obecnej nie jesteśmy w stanie określić, czy i ewentualnie w jakim terminie zostanie wznowiony proces produkcyjny oraz sprzedaż produktu.

Lek Milocardin w postaci kropli doustnych zawiera dwie substancje aktywne: ester etylowy kwasu α-bromoizowalerianowego oraz fenobarbital sodowy. Należy on do grupy farmakoterapeutycznej leków uspokajających i nasennych oraz barbituranów w połączeniach. Zawarta w składzie pochodna kwasu izowalerianowego wykazuje słabe działanie uspokajające na ośrodkowy układ nerwowy oraz rozkurczające. Oddziałuje także regulująco na czynność układ krążenia i przewodu pokarmowego. Fenobarbital, w postaci soli sodowej, podawany w małych dawkach wywołuje efekt sedatywny. Oba składniki wykazują między sobą synergizm. Lek wydawany jest z przepisu lekarza i należy obecnie do grupy IV-P substancji psychotropowych.

Milocardin wskazany jest do stosowania w nadmiernej pobudliwości nerwowej, która może objawiać się pod postacią czynnościowych zaburzeń układu krążenia, manifestowanych tachykardią zatokową. Ponadto w wzmożonej perystaltyce jelita grubego oraz wszelkich formach łagodnej postaci nerwic wegetatywnych [źródło opisu: Farmacja.net].

Źródło: Polpharma

Tagi: 
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych