We Wrześni nocnych aptek nie ma | farmacja.pl

We Wrześni nocnych aptek nie ma

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-01-20 10:03:46 /

Aptekarze z Wrześni w Wielkopolsce od początku roku ignorują harmonogram dyżurów, ustalony przez Radę Powiatu. Po godzinie 21 wszystkie apteki w tym mieście są zamknięte. Tematem zajął się reporter Radia Merkury.

Według uchwalonego przez Radę Powiatu Wrzesińskiego harmonogramu dyżurów aptek w porze nocnej, dziś od 21:00 we Wrześni dyżur ma apteka przy ulicy Warszawskiej. Ale mieszkańcy i tak wiedzą, że nie mają tam po co iść, bo od początku roku wrzesińskie apteki dyżurów po prostu nie pełnią. Problemem jest ponoć wadliwe prawo.

Rafał Regulski, reporter Radia Merkury, o opinię w tej sprawie zapytał między innymi mgra Mariusza Politowicza z Naczelnej Rady Aptekarskiej.
Problem rozwiązała jedna z sieci aptecznych, która zdecydowała się na próbne uruchomienie apteki czynnej całą dobę. W ten sposób zacznie ona działać od 1 lutego. Na pytanie, dlaczego uruchomienie całodobowej apteki we Wrześni nie mogło nastąpić od 1 stycznia, Patrycja Szczepańska z sieci aptek wyjaśniła, że od października ubiegłego roku trwało szukanie fachowego personelu. Do tego czasu wrześnianom zostaje dojazd do Gniezna lub Swarzędza.

Audycji na ten temat można posłuchać pod tym adresem

Źródło: Radio Merkury

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj