Weź mnie bez recepty | farmacja.pl

Weź mnie bez recepty

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2016-11-29 09:52:36 /

W poniedziałek 28 listopada wystartowała kampania reklamowa leku Polpharmy na zaburzenia erekcji Maxigra Go – drugiego w Europie dostępnego bez recepty leku zawierającego sildenafil, a jednocześnie pierwszego takiego preparatu OTC w formie tabletek do rozgryzania i żucia.

Maxigra Go, lek zawierający sprawdzoną i przebadaną w wielu międzynarodowych testach klinicznych substancję czynną sildenafil, będzie teraz dostępny bez recepty. Dla pacjentów może to oznaczać ogromną zmianę jakości życia i zdrowia seksualnego.

Lek Maxigra Go w dawce 25 mg uzyskał status leku wydawanego bez recepty (OTC) decyzją Prezesa Urzędu Produktów Leczniczych w dniu 10 października 2016 i jest już dostępny w aptekach dla pacjentów. Maxigra Go występuje w opakowaniach po 2 tabletki, każda o dawce 25 mg. Mają one wyjątkową postać tabletek do rozgryzania i żucia, w kształcie trójkąta o białym kolorze i miętowym aromacie. Postać tabletek, sposób zażywania, który nie wymaga popijania oraz niewielkie rozmiary samego opakowania sprawiają, że stosowanie preparatu Maxigra Go jest wygodne, a zarazem dyskretne.

Dostępność leku Maxigra Go bez recepty może znacząco wpłynąć na ograniczenie pozyskiwania przez pacjentów niesprawdzonych lub wręcz niebezpiecznych substancji z nielegalnych źródeł. Firma Polpharma szacuje, że to właśnie pacjenci, którzy wcześniej stosowali tego typu środki w pierwszej kolejności sięgną po preparat Maxigra Go.Oprócz nich będą to mężczyźni stosujący suplementy diety i ci, którzy stosują preparaty wydawane wyłącznie na podstawie recepty.
„Polpharma była pierwszą firmą na świecie, która w 2008 roku wprowadziła do obrotu odpowiednik leku Viagra, dzięki wynalezieniu i opatentowaniu innowacyjnej metody syntezy sildenafilu wspólnie z naukowcami z Instytutu Farmaceutycznego w Warszawie. Od wielu lat podnosimy również świadomość Polaków w ramach Ogólnopolskiego Programu Zdrowia Seksualnego. Udostępnienie bez recepty leku Maxigra Go w dawce 25 mg to kolejny rewolucyjny krok, który umożliwia pacjentom skorzystanie ze sprawdzonego leczenia w sposób bezpieczny i dyskretny – podkreśla Sebastian Szymanek, Wiceprezes Zarządu Polpharmy i Dyrektor Generalny Polska.

Maxigra Go jest lekiem stosowanym w leczeniu zaburzeń erekcji, czyli niezdolności uzyskania lub utrzymania erekcji wystarczającej do odbycia stosunku płciowego. Szacuje się, że zaburzenia erekcji dotyczą niemal 2,6 mln mężczyzn w Polsce. Od lat w ich leczeniu stosowane są leki zawierające sildenafil. Ze względu na tak dużą skalę problemu oraz barierę wstydu, która wiąże się z tematem zaburzeń erekcji, bardzo ważna jest dostępność do leczenia.

W trosce o bezpieczeństwo pacjentów Polpharma wdrożyła specjalny system minimalizujący jakiekolwiek ryzyko związane ze stosowaniem preparatu Maxigra Go wydawanego bez recepty. Jednym z kluczowych elementów systemu minimalizacji ryzyka jest „Test samodiagnozy”, którego wypełnienie pozwala ustalić czy u mężczyzny występują zaburzenia erekcji. Kolejnym elementem jest „Kwestionariusz pacjenta” –zbiór pytań, które pomagają określić, czy może przyjąć lek bez wcześniejszej konsultacji lekarskiej czy też powinien omówić z lekarzem bezpieczeństwo stosowania leku zanim zażyje go po raz pierwszy. Oba formularze są dostępne wraz z lekiem w opakowaniu.

Źródło: Polpharma

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj