REKLAMA
Autor: Redakcja Farmacja.pl Opublikowano: 16 sierpnia 2018

WHO: eksperymentalna szczepionka przeciw Eboli

Artykuł pochodzi z serwisu
Demokratyczna Republika Konga zaczęła stosować eksperymentalne leczenie przeciw wirusowi Ebola mAb114 u pacjentów we wschodniej części kraju, podał Reurters za Ministerstwem Zdrowia RDK. po raz pierwszy zostało ono wdrożone przeciwko aktywnemu wybuchowi epidemii.

Leczenie zostało opracowane w Stanach Zjednoczonych przy użyciu przeciwciał osób, które przeżyły epidemię wirusa Ebola w zachodnim kongijskim mieście Kikwit w 1995 roku i było w 100 procentach skuteczne w przypadku testowania na małpach.

Ministerstwo Zdrowia Publicznego w Demokratycznej Republice Konga ogłosiło  wprowadzenie szczepień przeciwko eboli dla populacji wysokiego ryzyka w prowincji Kiwu Północne.

REKLAMA

Szczepienia rozpoczęły się zaledwie tydzień po ogłoszeniu w tym roku drugiego wybuchu epidemii wirusa Ebola w tym kraju. W sumie zgłoszono 44 przypadki, z których 17 zostało potwierdzonych.

REKLAMA

Rozpoczęto prace nad przygotowaniem szczepień pierścieniowych w strefie zdrowia Manginy, 30 km od miasta Beni.

Minister  koordynator prowincji w rozszerzonym programie szczepień jako pierwsi zostali zaszczepieni. Za nimi podążyli pracownicy pierwszej linii służby zdrowia z ośrodka zdrowia Mangina, którzy mieli kontakt z osobami, które zostały potwierdzone przypadkami Eboli.

Na przełomie miesiąca Rząd Demokratycznej Republiki Konga ogłosił, że wstępne wyniki laboratoryjne wskazały na nową grupę przypadków wirusa Ebola w prowincji Północne Kivu. Komunikat ogłoszono niewiele ponad tydzień po ogłoszeniu przez Ministerstwo Zdrowia zakończenia epidemii w Prowincji Równikowej w  zachodniej części kraju, około 2500 km od Północnego Kivu.

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych