REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 16 października 2020

Wielka Brytania: apteki otrzymają szczepionki przeciwko grypie w tym samym czasie, co lekarze pierwszego kontaktu

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

W zeszłym tygodniu, lekarze pierwszego kontaktu otrzymali informację, że mogą spodziewać się dostaw szczepionek z centralnych, rządowych zapasów, już od połowy października. Apteki musiały natomiast dalej oczekiwać na decyzję ze strony NHS England&Improvement. Wywołało to niepokój i niezadowolenie wielu z nich, szczególnie z tego powodu, że część placówek już jakiś czas temu wykorzystała swoje zapasy – i to jedynie po upływie kilku tygodni, odkąd rozpoczęła się usługa szczepień w aptekach (czytaj również: Wielka Brytania: wysoki popyt na szczepionki przeciw grypie powoduje problemy z dostawą).

PSNC miał jednak wczoraj odpowiedzieć:

Większość (rządowych) zapasów to nie towar, który byłby zwyczajnie dostępny na terenie Wielkiej Brytanii. Zapasy te to rezultat tego, że dostawcy szczepionek, zdecydowali się wydłużyć cykle produkcyjne bardziej, niż to pierwotnie planowali.

REKLAMA

PSNC dodał też:

REKLAMA

W konsekwencji, dostawy dodatkowych szczepionek przewiduje się od początku listopada do końca grudnia.

W związku z tym, PSNC podkreślał, że także lekarze pierwszego kontaktu, będą musieli poczekać na dostawę do listopada, tak samo, jak ma to miejsce w przypadku aptek.

Co więcej, PSNC miał zaznaczyć, że pozostaje we współpracy z rządem w celu określenia szczegółów dotyczących sposobu, w jaki placówki apteczne będą mogły zamawiać szczepionki przeciw grypie z dodatkowych zapasów. Ma to być szczególnie ważne ze względu na to, by apteki mogły zaplanować i zarządzać programami szczepień w listopadzie i grudniu (zobacz też: Wielka Brytania: popyt na szczepionkę przeciw grypie trzykrotnie większy niż w 2019).

AM/pharmacymagazine.co.uk

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych