REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 18 lutego 2021

Wielka Brytania: farmaceuci będą zachęcać do szczepień przeciwko COVID-19

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

W ramach kampanii, PDA będzie umieszczało na swoich mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram i LinkedIn) filmy wideo przesyłane przez farmaceutów z całej Wielkiej Brytanii, którzy poddaliby się szczepieniu i chcą zachęcić do takiej decyzji innych. Szczególną uwagę poświęca się tu pacjentom z grupy BAME, a więc osobom czarnoskórym, pochodzącym z Azji lub należącym do innych mniejszości etnicznych.

Oficjalne hasztagi kampanii to #PDAbame oraz #GetVaccinated.

Co więcej, PDA ma także wspierać kampanię NHS, która za zadanie postawiła sobie stawienie czoła mitom związanym ze szczepionką przeciw COVID-19, a także walkę z wątpliwościami osób należących do grupy BAME, przez które odkładają one decyzję o poddaniu się szczepieniu (zobacz też: Wielka Brytania: farmaceuci mogą pomóc w przekonywaniu do szczepionki przeciw COVID-19 różnych grup społecznych).

REKLAMA

W zeszłym tygodniu, zastępca głównego oficera medycznego w Anglii, profesor Jonathan Van-Tam, mówił, że „to naprawdę niepokojące”, że wiele osób ze społeczności BAME nie chce poddawać się szczepieniu. Martwi się on także o wpływ krążących po sieci fake newsów związanych ze szczepionką.

REKLAMA

Wzywamy naszych członków nie tylko do tego, by zapewnili sobie bezpieczeństwo poprzez poddanie się szczepieniu, ale również, by rozmawiali oni ze swoimi pacjentami w lokalnych społecznościach, a także z tymi, których znają, i którzy im ufają, by w ten sposób przyczynić się do rozwiewania mitów wokół szczepionki przeciw COVID-19 – mówiła Collette Bradford z PDA. – To bardzo ważne, by w kampanię PDA #GetVaccinated zaangażowali się farmaceuci – filmy wideo to ważne źródło, które pokazuje ludziom, że wielu pracowników służby zdrowia już poddało się szczepieniu. Wiedzą oni, że w ten sposób, chronią siebie i swoich najbliższych.

Sherifat Muhammad Kamal z PDA BAME Network również przekonuje:

Jako farmaceuci, możemy pomóc informować i edukować pacjentów, tłumacząc, dlaczego powinni się oni zaszczepić.

Wcześniej, podano do wiadomości, że także Książę Karol zaangażował się w kampanię, której celem jest pokonanie oporu osób z grupy BAME przed decyzją o przyjęciu szczepienia przeciw COVID-19 (czytaj również: Farmaceuci pomogą w łagodzeniu strachu przed szczepionką przeciwko COVID-19).

AM/pharmacy.biz

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych