REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 22 maja 2020

Wielka Brytania: rusza kampania na rzecz zdrowia psychicznego farmaceutów

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Pandemia COVID-19 wpływa często także na stan psychiczny i samopoczucie – dlatego brytyjska organizacja charytatywna Pharmacist Support, postanowiła wyjść temu wyzwaniu naprzeciw, i wesprzeć znajdujących się na pierwszej linii frontu farmaceutów. Przygotowana przez nią kampania ACTNow stawia sobie za zadanie wsparcie kondycji psychicznej i dobrego samopoczucia wśród farmaceutów (zobacz też: Wielka Brytania: powstał hub informacyjny dla farmaceutów w związku z COVID-19).

Kampania powstała w ramach uznania dla Tygodnia Zdrowia Psychicznego i potrwa aż do końca sierpnia. W jej ramach, utworzono specjalną stronę internetową, która ma stanowić swego rodzaju hub informacyjny kampanii. Logując się na niej za pomocą swojego konta e-mail, farmaceuci i studenci farmacji otrzymają dostęp do szeregu różnych zasobów, takich jak plakaty, porady, moduły edukacyjne czy video, które będą na bieżąco aktualizowane. Pharmacist Support chce w ten sposób stworzyć miejsce do dialogu i opowiadać historie ludzi, których życie i praca zmieniły się od czasu wybuchu epidemii.

– Przez zachęcanie ludzi do otwarcia się i dzielenia opowieściami o trudnościach, a także o tym, czego w czasie trwania tego kryzysu się o sobie dowiedzieli, organizacja ma nadzieję dać innym – tym, którzy czują się przytłoczeni oraz pozbawieni swojej strefy komfortu – otuchę i zapewnienie, których potrzebują, a mianowicie, że nie zostali sami – podkreśla Pharmacists Support (czytaj również: Walgreens szkoli farmaceutów w pierwszej pomocy zdrowia psychicznego).

REKLAMA

Jego dyrektor generalny, Danielle Hunt, podkreśla: „Wiemy, że farmaceuci są zawsze dla dla innych. Tutaj, w Pharmacist Support, to my chcemy być dla nich”.

REKLAMA

I dodaje:

– Dziś bardziej niż kiedykolwiek, wszyscy czujemy potrzebę, by wesprzeć tę profesję w tym trudnym czasie. Dlatego jesteśmy zaszczyceni, że tak wiele organizacji przyłączyło się do nas, by dzielić przesłanie i zasoby ACTNow.

Kampania jest sponsorowana przez takie stowarzyszenia i firmy, jak Alphega Pharmacy, The Pharmacists’ Defence Association i Well.

AM/pharmacy.biz

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych