REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 13 września 2018

Włamał się do apteki przez okno. Świadkowie śledzili go i wskazali Policji…

Artykuł pochodzi z serwisu

Policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego żagańskiej jednostki zatrzymali po pościgu mężczyznę, który poprzez wyważenie okna w drzwiach włamał się do apteki. Ustalono, że we wrześniu ten sam sprawca ukradł kable z terenu jednej z żagańskich firm. Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 28-latkowi dwóch zarzutów.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie dwóch zarzutów. Sąd przychylił się do wniosku o tymczasowe aresztowanie 28-latka (fot. KPP Żagań)

W niedzielę (9 września) dyżurny żagańskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od mieszkańca o prawdopodobnym włamaniu do apteki w centrum Żagania. Zgłaszający wraz z jeszcze jedną osobą przechodzili w pobliżu apteki i zauważyli, jak przez znajdujące się w drzwiach małe okienko przeciska się na zewnątrz mężczyzna. O zdarzeniu natychmiast powiadomili policję.

REKLAMA

Dyżurny przez cały czas rozmawiał przez telefon ze świadkami sytuacji, którzy ostrożnie poruszali się za sprawcą i informowali o każdym ruchu mężczyzny, a nawet sytuacji kiedy siada na ławce i zaczyna przeliczać skradzione z apteki pieniądze. Policjanci poprzez dyżurnego byli informowani o trasie mężczyzny. Kiedy już dotarli we wskazane miejsce okazało się, że rysopisowi odpowiadają znajdujący się w pobliżu dwaj mężczyźni. Jednak świadkowie nie zawiedli i byli w pobliżu do samego końca, dzięki czemu bez trudu wskazali podejrzanego.

REKLAMA

Policjanci odcięli włamywaczowi drogę ucieczki, którą próbował podjąć po wylegitymowaniu się policjantów. To dzięki czujności i pomocy świadków funkcjonariusze mogli natychmiast podjąć skuteczne działania, które pozwoliły na zatrzymanie 28-letniego mężczyzny. Została przy nim znaleziona prawie w całości skradziona kwota pieniędzy. W toku wykonywanych czynności policjantom udało się ustalić, iż we wrześniu br. na terenie Żagania w jednej z firm, ten sam mężczyzna dokonał kradzieży kilku wiązek kabli z kontenerów.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie dwóch zarzutów. Sąd przychylił się do wniosku o tymczasowe aresztowanie 28-latka.

Źródło: KPP Żagań

Tagi:
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych