REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 17 września 2020

Włochy: Ministerstwo Zdrowia zgadza się z wnioskami przedstawicieli organizacji farmaceutycznych dotyczącymi szczepionek przeciw grypie

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

W czasie wczorajszego spotkania, odbyły się rozmowy dotyczące dostępności szczepionki przeciwko grypie w lokalnych placówkach aptecznych.

Przedstawiciele organizacji farmaceutycznych zaznaczali konieczność zapewnienia szczepień osobom znajdującym się w grupach szczególnego ryzyka – a więc dzieciom, osobom starszym oraz cierpiącym na choroby przewlekłe. Jednocześnie, podkreślili oni jednak znaczenie tego, by przeciwko grypie zaszczepiła się także aktywna część społeczeństwa, czyli osoby, które codzienne udają się do pracy, korzystają ze środków komunikacji publicznej oraz prowadzą bardziej intensywne życie towarzyskie. Jak komentowali dalej, jest na pewno informacją pozytywną, że Regiony postanowiły przekazać część szczepionek aptekom – jednak przewidziana ilość, czyli 250 tys. dawek – ma być absolutnie niewystarczająca, by ten cel osiągnąć. Szczególnie w tym roku, kiedy przewiduje się znaczący wzrost popytu na szczepienia, który mógłby wynieść nawet 1,5 mln dawek w stosunku do średniej wynoszącej około 1 mln (zobacz również: Włochy: o konieczności zajęcia się kwestią szczepień przeciwko grypie w aptekach).

Ministerstwo zgodziło się z przedstawionymi wnioskami i obiecało uruchomić odpowiednie mechanizmy, by w ciągu najbliższych dni wypracować rozwiązanie, które pozwoliłoby odpowiedzieć na potrzeby tej części społeczeństwa, która nie znajduje się w grupie ryzyka.

REKLAMA

FOFI, Federfarma oraz Assofarm podziękowały Ministrowi Speranza za zaangażowanie i wyraziły nadzieję, że uda się jak najszybciej dojść do porozumienia, które przyczyni się przede wszystkim do ochrony obywateli.

REKLAMA

AM/federfarma.it

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych