Wycofanie Tobrosoptu-DEX | farmacja.pl

Wycofanie Tobrosoptu-DEX

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-01-19 09:38:48 /

Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu w całym kraju jednej serii kropli do oczu Tobrosopt-DEX.

Przyczyną wycofania z obrotu jednej serii Tobrosoptu-DEX jest uzyskanie w próbie archiwalnej wyniku poza specyfikacją dla parametru: zawartość tobramycyny.
Z aptecznych półek zniknąć mają opakowania leku z serii 01ZB0716 i z datą ważności 07.2018.

Tobrosopt-DEX to preparat złożony zawierający deksametazon - kortykosteroid o działaniu przeciwzapalnym oraz tobramycynę - antybiotyk aminoglikozydowy o silnym i szybkim działaniu bakteriobójczym zarówno na bakterie Gram-dodatnie (Staphylococcus aureus (wrażliwe lub oporne na metycylinę), S. epidermidis (wrażliwe lub oporne na metycylinę), inne gatunki Staphylococcus koagulazo-ujemne, Streptococcus pneumoniae (wrażliwe lub oporne na penicylinę), inne gatunki Streptococcus), jak i Gram-ujemne (Acinetobacter spp., Citrobacter spp., Enterobacter spp., E. coli, Haemophilus influenzae, Klebsiella pneumoniae, Moraxella spp., Morganella morganii, Proteus mirabilis, Pseudomonas aeruginosa, Serratia marcescens). Po podaniu miejscowym preparatu ekspozycja układowa na deksametazon oraz tobramycynę jest mała.

Źródło: GIF

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj