Wyłudzali leki od farmaceutów i sprzedawali przez internet | farmacja.pl

Wyłudzali leki od farmaceutów i sprzedawali przez internet

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2016-11-15 10:09:43 /

Dwoje mieszkańców Lublina zarabiało sprzedając przez internet leki powodujące poronienie. Mimo, że były to środki dostępne na receptę, udawało im się zdobywać je w aptekach.

33-letni Marcin R. i jego 31-letnia partnerka, Katarzyna Sz. działali od czerwca do października 2012 roku w Lubinie. – Zamieszczali w Internecie ogłoszenia o sprzedaży określonego leku wraz z informacją, że może zostać użyty do przerwania ciąży – mówi dla Faktu Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy. Leki były wysyłane do klientem za pośrednictwem poczty.
Katarzyna Sz. chodziła do aptek na terenie Lubina i opowiadając historyjkę wyłudzała od farmaceutów leki, które powinny być sprzedawane tylko na receptę. Potem razem z Marcinem R. zamieszczali w internecie ogłoszenia odsprzedaży leku jako metody na usunięcie niechcianej ciąży.

Udało im się sprzedać środek trzem kobietom. Dwie z nich zażyły go i poroniły. Trzecia zrezygnowała z zamiaru przerwania ciąży i urodziła zdrową córeczkę. Żadna z ciężarnych, które kupiły tabletki, nie usłyszała zarzutów. Zeznawały jako świadkowie. Podobnie sprawa wygląda w przypadku lubińskich farmaceutów. Choć sprzedawali lek bez recepty od lekarza, nie poniosą konsekwencji. W razie bezpośredniego zagrożenia zdrowia mają prawo wydać środek na tzw. receptę farmaceutyczną. 31-latka musiała być więc bardzo przekonująca - pisze Fakt.

Źródło: Fakt.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj