Wypadek czy zemsta mafii lekowej? | farmacja.pl

Wypadek czy zemsta mafii lekowej?

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-06-22 11:18:27 /

Zbigniew Niewójt - pełniący obowiązki Głównego Inspektora Farmaceutycznego - chce aby prokuratura dokładniej przyjrzała się okolicznościom tragicznego wypadku Grzegorza Pakulskiego, Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Poznaniu, w którym zginęła jego żona. Wypadek zdarzył się niecałe dwa tygodnie temu.

W dzisiejszym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej można przeczytać artykuł "Wypadek czy zemsta za ściganie mafii lekowej?", opisujący to tragiczne wydarzenie. Doszło do niego w ubiegłą sobotę około południa w Komorowie. Z ustaleń funkcjonariuszy policji wynika, że kierujący volkswagenem 20-latek zjechał na przeciwny pas i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącą zgodnie z prawem toyotą. W wyniku wypadku zginęła żona wielkopolskiego inspektora farmaceutycznego. On był kierowcą. Ma liczne złamania.

– Do tej pory nie udało nam się ustalić, dlaczego sprawca wypadku wykonał manewr. Prawdą jest, że stwierdzono u niego 2 promile alkoholu we krwi. Ponadto nie miał prawa jazdy – informuje nas rzeczniczka prasowa ostrzeszowskiej policji podkom. Ewa Jakubowska. Prokuratura wszczęła postępowanie. W najbliższych dniach stanowisko nadeśle jej główny inspektor farmaceutyczny. Chce on, by śledczy sprawdzili, czy za całym zdarzeniem nie stoi zorganizowana grupa przestępcza.


- W województwie wielkopolskim nielegalny wywóz leków i innego rodzaju patologie rynku farmaceutycznego rozwijają się na szerszą skalę niż w pozostałych województwach. Chcemy więc mieć absolutną pewność, że wypadek nie ma związku z wykonywanymi przez inspektora obowiązkami – mówi Gazecie Prawnej pełniący obowiązki GIF Zbigniew Niewójt.

W ostatnich miesiącach pracownicy poznańskiego urzędu byli poddawani naciskom przez podmioty podejrzewane o nielegalną działalność.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej.

Źródło: gazetaprawna.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj