REKLAMA
Autor: Redakcja rx edu pl Opublikowano: 6 czerwca 2019

Wzór recepty, brak opisanego pola z danymi lekarza.

Artykuł pochodzi z serwisu

Mam pytanie dotyczące refundacji recepty, na której brak jest formułki „dane i podpis lekarza/dane i podpis osoby uprawnionej”. Czy taka recepta podchodzi pod par. 8 pkt 3 ROZPORZĄDZENIA MINISTRA ZDROWIA z dnia 13 kwietnia 2018 r. w sprawie recept lekarskich? Dodam, że wszystkie pozostałe dane wpisane są prawidłowo, a lekarz przystawił imienną pieczątkę ze swoim tytułem zawodowym. Czy taką receptę należy zrealizować na 100%, czy ze zniżką?

Odp.: Zgodnie z odpowiedzią MZ w kwestii braku możliwości zastosowania § 8 pkt 3 rozporządzenia w sprawie recept do starego wzoru recepty, sądzę, że także w tym przypadku bezpieczniej będzie potraktować receptę jako pełnopłatną.

REKLAMA
REKLAMA
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych