Z aptek wyprowadzali leki, później wytwarzali z nich metamfetaminę | farmacja.pl

Z aptek wyprowadzali leki, później wytwarzali z nich metamfetaminę

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-09-05 12:50:00 /

Funkcjonariusze z CBŚP rozbili międzynarodowy gang działający na terenie Polski, Ukrainy, Słowacji i Czech. Zatrzymano 44 osoby, sąd aresztował tymczasowo 19 osób. Leki do produkcji narkotyków wyprowadzano z aptek i punktów aptecznych. Na paragonie zawsze widniało jedno opakowanie…

W wyniku działań policjantów z CBŚP w Rzeszowie, funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej i służb z Czech, Słowacji, Ukrainy oraz Europolu zatrzymano 44 osoby, zlikwidowano 3 laboratoria metamfetaminy i plantację marihuany. Przestępczy proceder rozpoczynał się na Podkarpaciu, gdzie pozyskiwano leki zawierające pseudoefedrynę.

- Lekarstwa wyprowadzano z aptek i punktów aptecznych. Na każdym paragonie widniała transakcja sprzedaży jednego opakowania leku. W rzeczywistości natomiast leki te odbierane były w hurtowych ilościach przez "kurierów", a takie sytuacje jednorazowo mogły dotyczyć nawet kilkudziesięciu tysięcy opakowań. Następnie tabletki były blistrowane tzn. oddzielane od opakowań i dostarczano je bezpośrednio na potrzeby kilku laboratoriów wytwarzających metamfetaminę - poinformowała rzeczniczka CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.W wyniku czynności funkcjonariuszy zabezpieczono ponad 200 tys. opakowań leków i około 100 kg samych tabletek. Ponadto śledczy zabezpieczyli 1,2 mln zł w gotówce i samochody warte około 400 tys. zł. Decyzją prokuratora zablokowane zostały rachunki bankowe na kwotę około 5 mln zł.

Więcej na ten temat na stronach TVN24.

Źródło: tvn24.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj