REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 17 grudnia 2019

Z zawodów medycznych farmaceuci najbardziej zainteresowani wojskiem…

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Rozpoczął się nabór na stanowisko oficera-farmaceuty w Wojsku Polskim. Minister Obrony Narodowej zwiększył limit przyjęć na 2020 dla magistrów farmacji po ogromnym zainteresowaniu jakim cieszył się nabór zeszłoroczny. Farmaceuci spośród wszystkich grup zawodów medycznych są najbardziej zainteresowaniu służbą wojskową…

Naczelna Izba Aptekarska publikuje pismo Naczelnego Inspektora Farmaceutycznego Wojska Polskiego, z informacją o rozpoczętym naborze dla magistrów farmacji do służy w WP. Pierwszy etap naboru do 3-miesięcznego Studium Oficerskiego potrwa do 24 stycznia 2020 r. Do obsadzenia są 3 miejsca. Ubiegłoroczny nabór pozwolił uzupełnić najpilniejsze braki wojskowej kadry farmaceutycznej (czytaj również: Farmaceuto! Marzysz o karierze w wojsku? Oto Twoja szansa!).

– Dzięki najwyższemu zainteresowaniu kadr farmaceutycznych w procedurze naboru z wszystkich grup zawodów medycznych Minister Obrony Narodowej zwiększył limit przyjęć na 2020 rok dla magistrów farmacji do 3 miejsc – wyjaśnia Naczelny Inspektor Farmaceutyczny Wojska Polskiego.

REKLAMA

Duże zainteresowanie farmaceutów służbą w armii stwarza możliwość zabezpieczenia MON potrzeb kadrowych w grupie oficerów farmacji do końca 2022 roku. Płk mgr farm. Piotr Napieraj przekonuje, że zainteresowanie to ma także wpływ na tworzenie nowych stanowisk dla magistrów farmacji, a tym samym odwrócenie niekorzystnego trendu polegającego na zamianie stanowisk farmaceutycznych na stanowiska pokrewne.

REKLAMA

– Proszę Państwa o rozważenie możliwości wstąpienia w szeregi służby zdrowia Wojska Polskiego, cieszącego się dużym zaufaniem społeczeństwa polskiego. Zapewniam, że każdy z Was będzie mógł zrealizować swoje ambicje i zamiłowania zarówno zawodowe/służbowe jak i prywatne – zachęca Naczelny Inspektor Farmaceutyczny Wojska Polskiego.

Źródło: ŁW/NIA

KO_2203_2019-procedury-naboru-farmaceutów-do-służby-w-Wojsku-Polskim-w-2020-r.

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych