Za fałszowanie recept grozi mu 8 lat więzienia | farmacja.pl

Za fałszowanie recept grozi mu 8 lat więzienia

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-12-15 08:50:00 /

Mężczyzna, który przerobił recepty został zatrzymany przez tarnogórskich policjantów. Podejrzany przedłożył przerobiony druku recepty, z podrobionym podpisem lekarza, w jednej z tarnogórskich aptek, wykupując refundowane leki. Zatrzymanemu, który przyznał się do winy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z tarnogórskiej komendy, zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu tarnogórskiego, który przerobił druk recepty, podrobił podpis lekarza i "przepisał" sobie refundowane leki.

Dzień przed zatrzymaniem, w jednej z tarnogórskich aptek, mężczyzna wykupił na przerobioną receptę lekarstwa, które miał odebrać następnego dnia. Farmaceuta, który receptę realizował zaczął podejrzewać, że druk może być przerobiony. Powiadomił o tym fakcie swoją przełożoną, która po konsultacji z lekarzem wystawiającym rzekomą receptę, potwierdził oszustwo.
Zgłaszająca o swoich podejrzeniach niezwłocznie powiadomiła policję. Kiedy oszust stawił się w aptece po odbiór lekarstw, został zatrzymany przez tarnogórskich mundurowych.

Prowadzący sprawę policjanci ustalili, że zatrzymany 42-latek już wcześniej dopuścił się tego przestępstwa w innych tarnogórskich aptekach. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia, w trakcie których poinformował, że recepty realizował na własny użytek.

Podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: tarnowskie-gory.slaska.policja.gov.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj