REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 5 grudnia 2018

Zaproszenie dla muzykujących farmaceutów…

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA

Muzyczny zespół kameralny „Operacja Muzyka” powstał w roku 2006. Działa przy Wielkopolskiej Izbie Lekarskiej w Poznaniu, a od 2007 roku kierownikiem artystycznym jest Dobrochna Martenka.

W skład orkiestry wchodzą lekarze różnych specjalizacji, stomatolodzy, studenci Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz przyjaciele, którzy w przeszłości nabyli umiejętność gry na instrumencie w szkołach muzycznych. Muzykowanie w zespołowe to pasja, którą mogą rozwijać dzięki tej orkiestrze.

Orkiestra koncertuje w ramach Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, ale i poza nią. Bardzo często udziela się charytatywnie wspomagając liczne fundacje i stowarzyszenia.

REKLAMA

W roku 2014 wykonała w katedrze poznańskiej, wraz z zespołem LUMEN oraz pięcioma chórami pop-oratorium „Miłosierdzie Boże” Zbigniewa Małkowicza. W roku 2015 natomiast „Tryptyk rzymski” Piotra Pałki do słów św. Jana Pawła II, pod batutą samego kompozytora, w farze poznańskiej. Orkiestra koncertowała w takich salach jak Aula UAM i Aula Nova, a także Teatr Wielki w Poznaniu, Teatr Roma i Teatr Narodowy w Warszawie, Teatr im. Słowackiego w Krakowie.

REKLAMA

„Operacja Muzyka” wciąż rozwija się muzycznie. Wśród utworów można znaleźć dzieła Bacha, Haydna, Mozarta, Griega. Gramy także muzykę współczesną, czasem rozrywkową.

Operacja Muzyka chętnie przyjmie do swojego grona każdego, kto potrafi grać na instrumencie. Szczególne zaproszenie kierowane jest do wiolonczelistów, oboistów, fagocistów oraz osób grających na instrumentach dętych blaszanych.

Więcej informacji na stronie zespołu: https://wil.org.pl/kultura/ludzie-kultury/zespol-kameralny/

Źródło: ŁW/WOIA/WIL

Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych