Zarząd Polskiej Rady Biznesu farmacją stoi | farmacja.pl

Zarząd Polskiej Rady Biznesu farmacją stoi

Obrazek użytkownika farmacja.pl
Autor: farmacja.pl / Opublikowano: 2017-06-05 09:00:00 /

W dniu 1 czerwca 2017 r. Prezes Pelion S.A., Jacek Szwajcowski, został wybrany Prezesem Polskiej Rady Biznesu na drugą kadencję. Wiceprezes została Małgorzata Adamkiewicz - współwłaścicielka Grupy Adamed. Polska Rada Biznesu skupia właścicieli i menedżerów największych polskich przedsiębiorstw oraz firm międzynarodowych działających w Polsce.

Walne Zebranie Polskiej Rady Biznesu, które obradowało 1 czerwca 2017 r., jednogłośnie zdecydowało o powierzeniu Jackowi Szwajcowskiemu funkcji Prezesa Zarządu organizacji na kolejne dwa lata. Jest to dowód uznania dla skutecznego i sprawnego zarządzania przez Jacka Szwajcowskiego organizacją oraz konsekwentnej realizacji misji, dla której Polska Rada Biznesu została powołana. Decyzją Walnego Zebrania, w skład Zarządu Polskiej Rady Biznesu w roli Wiceprezesów na nową kadencję weszli również: Małgorzata Adamkiewicz, Wojciech Kostrzewa, Arkadiusz Muś, Paweł Rymarz, Jacek Olechowski, Marian Owerko.

Jacek Szwajcowski jest członkiem Polskiej Rady Biznesu od 2002 r. Przewodniczy jej od 28 maja 2015 r. Jest założycielem i prezesem zarządu Pelion S.A., największej polskiej firmy w branży ochrony zdrowia, działającej od 27 lat. Zasiada w radach nadzorczych wielu spółek, m.in. Eurocash S.A. i Pharmena S.A. Jest członkiem zespołu doradców społecznych Prezydent Łodzi, Hanny Zdanowskiej. Zainicjował utworzenie DOZ Fundacji dbam o zdrowie oraz Muzeum Farmacji w Łodzi im. prof. Jana Muszyńskiego. Jacek Szwajcowski jest jednym z czołowych polskich przedsiębiorców oraz wieloletnim ekspertem w branży farmaceutycznej. W czerwcu 2014 r. został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju i promocji polskiej przedsiębiorczości oraz za osiągnięcia w działalności społecznej.
Wiceprezes Polskiej Rady Biznesu - Małgorzata Adamkiewicz - to doktor nauk medycznych, ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie oraz The Stockholm School of Economics Executive Educations. Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Współwłaścicielka i Dyrektor Generalna Grupy Adamed - polskiej firmy farmaceutyczno-biotechnologicznej, która powstała dzięki własnej myśli naukowej i własnym patentom. Firma jest producentem ponad 250 produktów, oferowanych pacjentom w blisko 60 krajach na całym świecie. Posiada przedstawicielstwa w Rosji, Hiszpanii, Kazachstanie i na Ukrainie. Aktualnie zatrudnia 1600 osób. Od wielu lat prowadzi własną działalność badawczo-rozwojową oraz tworzy konsorcja naukowo-badawcze z wiodącymi uczelniami oraz instytutami naukowymi. Własność intelektualna Grupy Adamed chroniona jest kilkudziesięcioma patentami.

Polska Rada Biznesu istnieje od 1992 r. Podstawą dla jej utworzenia było przekonanie o konieczności zapewnienia przedsiębiorcom i pracodawcom możliwości promowania przedsiębiorczości, która jest warunkiem wzrostu gospodarczego. Polska Rada Biznesu skupia właścicieli i menedżerów największych polskich przedsiębiorstw oraz firm międzynarodowych działających w Polsce. W tym roku organizacja uroczyście obchodzi jubileusz 25-lecia.

Źródło: pelion.eu / prb.pl

Udostępnij
PILNE
ZAMKNIJ
Oświadczenie

Dostęp do zawartości serwisu farmacja.pl jest możliwy
dla osób uprawnionych do wystawia recept
lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi.

Oświadczam, że jestem lekarzem, farmaceutą
lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze.


Akceptuj