REKLAMA
Autor: Redakcja mgr farm Opublikowano: 17 lipca 2018

Zatrzymano złodzieja, który dwa razy okradł tę samą aptekę

Artykuł pochodzi z serwisu

Policjanci zatrzymali 29-latka podejrzewanego o dokonanie kradzieży z rozbojem w jednej z aptek w Krakowie. Mężczyzna dwukrotnie napadł na tę samą aptekę. Sprawca przyznał się do winy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Jedna z farmaceutek próbowała sprawcę powstrzymać przed wyjściem z apteki z łupem, ale została przez niego brutalnie odepchnięta (fot. Shutterstock)

REKLAMA

REKLAMA

11 lipca na ul. Starowiślnej policjanci z IV Komisariatu Policji zatrzymali 29-latka podejrzewanego o dokonanie kradzieży i kradzieży rozbójniczej w jednej z aptek w Krakowie.

– Ustalenie i zatrzymanie sprawcy poprzedziła wielotygodniowa wytężona praca operacyjna funkcjonariuszy – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

Do zdarzenia doszło pod koniec maja, w godzinach popołudniowych. Sprawca zaraz po wejściu do jednej z aptek na krakowskiej Krowodrzy skierował się do kontuaru z kasą, z której zabrał ponad 1 tys. złotych. Kiedy pracownice apteki zorientowały się, że nie mają do czynienia z klientem a ze złodziejem wszczęły alarm.

Jedna z farmaceutek próbowała sprawcę powstrzymać przed wyjściem z apteki z łupem, ale została przez niego brutalnie odepchnięta

Policjanci z IV Komisariatu Policji w Krakowie analizując to zdarzenie byli prawie pewni, że sprawca był już w tej samej aptece w styczniu tego roku. Wtedy ukradł z kasy prawie 1 tys. złotych.

Analiza materiałów z obu zdarzeń pozwoliła na wytypowanie sprawcy i jego zatrzymanie. 29-latek, mieszkający koło Krakowa usłyszał już zarzuty kradzieży (art.278 KK) oraz kradzieży rozbójniczej (art.281 KK).

Mężczyzna przyznał się do dokonania tych przestępstw. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie

Tagi: 
Artykuł pochodzi z serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych